JACK WOLFSKIN Buty dziecięce PORTLAND TEXAPORE LOW K

JACK WOLFSKIN Buty dziecięce PORTLAND TEXAPORE LOW K

Chciałbym dzisiaj w kilku słowach opisać buty dziecięce Jack Wolfskin Portland Texapore Low, które przez cały okres jesienny były naszym „pierwszym wyborem” podczas wybierania się na wycieczki, w góry ale również na plac zabaw czy dłuższy spacer. Tymon jak każde dziecko rośnie, więc co sezon potrzebuje nowy zestaw butów. Moja żona nie była do końca przekonana do tego, że na okres jesienny są mu potrzebne jeszcze jedne buty (posiadał wysokie Adidas Hoops oraz niskie Reeboki). Ja jednak uparłem się, że na chłodną i mokrą jesień musi mieć jakiekolwiek nieprzemakające i wygodne buty. Takie, które zapewnią mi spokój – że dziecko nie będzie chodziło w mokrych skarpetach.

W oko wpadł mi model marki Jack Wolfskin. To firma założona w 1981 roku, wywodząca się z Niemiec o ugruntowanej pozycji na rynku odzieży, butów i sprzętu outdoorowego. Produkty tej marki widoczne są wychodząc na szlak turystyczny w Alpach jak i Beskidzie Niskim – bez znaczenia, to po prostu niemal tak samo rozpoznawalna nazwa w środowisku outdoorowym jak wspominane już Adidasy czy Reeboki w przestrzeni miejskiej.

Buty przyjechały do nas bardzo szybko. Po wyjęciu z pudełka od razu miałem bardzo pozytywne wrażenie na temat jakości wykonania oraz samego wyglądu buta (na żywo prezentuje się lepiej niż na zdjęciach). Zamówiony przeze mnie model posiada cholewkę koloru niebieskiego, wykonaną z materiału syntetycznego o bardzo wysokiej wytrzymałości. Na szczególną uwagę zasługuje umieszczenie odcisku wilczej łapy na zewnętrznej stronie cholewki (czyli loga marki). Mój syn od razu zwrócił uwagę, że to „wilcza łapka” i dzięki temu szybciej przekonał się do nowych butów. Buty Portland posiadają dodatkowo wstawki oraz otok w szarym kolorze. Na otoku również znajduje się niewielkie logo. Ta część ma niebagatelne znaczenie, bo mój syn często jeszcze trafia czubkiem buta w różnego rodzaju twarde miejsca, więc świetnie, że ma na butach jakąkolwiek ochronę.

Moim zdaniem strzałem w dziesiątkę w tych butach jest system wiązania opierający się na gumce ze stoperem. Przy pierwszym zakładaniu butów miałem problemu by to zrobić – próbowałem je wcisnąć na stopę syna na siłę. Teraz nauczony doświadczeniem już wiem, że należy położyć but na ziemi i pozwolić by Tymonek sam go założył a potem po prostu zaciągnął stoper – to dziecinnie proste i czterolatek radzi sobie z tym bez jakiegokolwiek problemu.

Buty, co jest w zasadzie ich głównym atutem, zostały wyposażone w membranę Texapore, która jest technologią własną marki Jack Wolfskin. Dlaczego tak bardzo zależało mi na posiadaniu butów z membraną? Mój syn to chodzący żywioł. W trakcie jesieni codziennie o 7 rano już biega po mokrej trawie, potem spędza czas w przedszkolu a następnie zwykle idzie z żoną (i  często mną) na długi spacer. Weekendy? To całkiem inna para kaloszy – co tydzień organizujemy sobie małe wycieczki po okolicy a od czasu do czasu zapuszczamy się nieco dalej. Trudno mi wyliczyć w ilu miejscach Tymonek miał założone buty Portland na pewno jednak zwiedziły m.in. Szyndzielnię, Dębowiec, Górnośląski Park Etnograficzny, Skansen w Pszczynie, Park w Dechę w Bielsku-Białej, ZOO w Ostrawie i wiele wiele innych miejsc. Buty z membraną staram się zakładać wyłącznie wtedy, gdy temperatura za oknem oscyluje w okolicach 15 stopni celsjusza lub mniej. Nauczony własnym doświadczeniem wiem, że powyżej 20 stopni nie ma sensu zakładać butów membranowych.

Kilka słów należy się podeszwie, która… moim zdaniem jest odpowiednio dostosowana do dziecięcego żywiołu. To WOLF CITY HIKE, który charakteryzuje się dużą ilością niewielkich wypustek a w związku z tym dużą uniwersalnością. W butach Tymon najczęściej chodzi po chodniku, ale zdarza się nam przecież zejść na szlak czy w nieco trudniejszy – kamienisty teren. Pod tym względem do butów nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń, z obserwacji wynika, że doskonale trzymają się praktycznie każdej nawierzchni, nawet na mokrych liściach mój syn nie miał jakichkolwiek problemów z marszem.

Minusy? Dużo materiału syntetycznego jak na buty za niemal 300 złotych. Teraz jednak na stronie www.sklep.jack-wolfskin.pl można je dostać już za 199,99 zł – co wydaje się adekwatną ceną w stosunku do jakości.

Jak do tej pory na butach Portland Texapore LOW nie zawiodłem się, co więcej – z nawiązką spełniają moje oczekiwania dotyczące multifunkcyjnego obuwia dziecięcego. Ich największym atutem jest membrana Texapore, która zapewnia oddychalność na przyzwoitym poziomie oraz wodoodporność – co dla mnie jest szczególnie ważne w okresie jesiennym i wiosennym. Co jeszcze? Ten model dobrze prezentuje się na nodze malucha a mój syn od razu je polubił, dodatkowo system sznurowania jest dostosowany do małych rączek i dzieci dzięki temu są w stanie same buty założyć i ściągnąć.

Podsumowując – buciki dziecięce Jack Wolfskin Portland Texapore Low to bardzo uniwersalne obuwie dziecięce z którego korzystamy niemal każdego dnia jesieni a pewnie i wczesna wiosna nas do tego nie zrazi!

Ocena: 5-

Translate »