KAMIK Sandały dziecięce SEA TURTLE – test

KAMIK Sandały dziecięce SEA TURTLE – test

Sandałki Kamik Seaturtle trafiły do nas gdy poszukiwaliśmy dla naszej 1,5 rocznej córeczki wygodnych, letnich butów, które sprawdzą się podczas ciągłej aktywności małej.

Posiadamy model fioletowo-szary, który może zostać zestawiony z wieloma kolorami i prawie do wszystkiego będzie doskonale pasował. Są również dostępne jeszcze w kilku innych wersjach kolorystycznych różowej, chłopięcej  szaro-zielonej czy niebieskiej. Jest to model bardzo uniwersalny, a dzięki różnym wariantom każdy będzie mógł dobrać dla siebie odpowiedni.

Jak dla mnie są to idealne sportowe buciki dla mniejszych dzieci, posiadają kilka naprawdę sporych zalet, które wyróżniają je spośród modeli dostępnych na rynku. Przede wszystkim i to jest dla mnie gigantycznym plusem jest regulacja buta z każdej strony. Posiadają trzy rzepy: jeden przy palcach, drugi koło kostki i trzeci na pięcie, taki układ pozwala dopasować buciki nawet do bardzo wąskiej stopy dziecka i stabilnie ją utrzymywać. Dodatkowo znacząco ułatwia to ich ubieranie, ponieważ można je wszystkie poluzować i bez problemu, szybko wsunąć na stópkę. Kolejnym ważnym aspektem jest to w jaki sposób jest wykonany but – przód, a mianowicie część bezpośrednio nad palcami została zrobiona z trwałej gumy. Jest ona nie tylko bardzo wytrzymała na zniszczenia (w tym miejscu u małych dzieci nie do pominięcia), ale też chroni stopę przed urazami, na jakie są narażone małe dzieci. Sandałki Kamik są modelem uniwersalnym, nasza mała Łucja wychodziła w nich: do ogrodu, na plac zabaw, na spacer po lesie czy też w góry. Pozwala na to wkładka wykonana z lekkiej i przyjemnej w dotyku pianki EVA i wykonanie z trwałych i oddychających materiałów. Sprawdziły się nie tylko do chodzenia czy biegania, ale też wspinania się oraz taplania się w kałużach i leśnych strumykach. Ostatnią bardzo ważną zaletą jest to, że dzięki zastosowanym materiałom są to buty łatwe w pielęgnacji. Łatwo można je wyczyścić oraz wysuszyć, a trwała guma przez cały czas świetnie się prezentuje.

Ciężko nam będzie w kolejnym sezonie wakacyjnym znaleźć następcę Kamików. Bez wątpienia jest to model ponadczasowy i godny polecenia dla każdego rodzica.

Autor: Noemi Zuber

Translate »