BRUGI Polar dziecięcy

BRUGI Polar dziecięcy

Jakiś czas temu znalazłem w bardzo okazyjnej cenie polar dziecięcy marki Brugi (w sklepie www.sklepiguana.pl). Ponieważ aktualnie jest to ulubiona bluza mojego syna postanowiłem poświęcić jej kilka słów.

Niestety już w sierpniu ranki i wieczory bywały chłodne a bluza towarzyszyła nam w zasadzie na co dzień. Teraz jest już tak chłodno, że stanowi ona najczęściej warstwę pośrednią. To znaczy, że zakładamy na nią jeszcze kurtkę (zdarzało się, że już nawet ocieplaną!).

Z zakupu tej bluzy polarowej jestem ogromnie zadowolony przede wszystkim ze względu na stosunek ceny do jakości. We wspomnianym na początku tekstu sklepie bluza kosztuje 49.90 zł i jak na jakość wykonania tego produktu jest to cena wręcz śmieszna. Wraz z żoną tak zakochaliśmy się w tym modelu, że ostatnio kupiliśmy Tymonowi taką samą – tylko większą, żeby miał na przyszły rok. A to o czymś świadczy!

Bluza wykonana jest z materiału polarowego Pile-Tech. Dystrybutor opisuje go jako: „PILE.TECH to tkaniny wynalezione po to, żeby nawet w ekstremalnych warunkach klimatycznych zapewnić maksimum komfortu. Podstawowe cechy tych tkanin to wysoki stopień ochrony termicznej, optymalna izolacja przed zimnem i wiatrem, wykończenie antypilling (tkanina odporna na mechacenie), naturalna elastyczność wynikająca z konstrukcji włókien, charakterystyczna miękkość w dotyku oraz prosta i szybka konserwacja.”

Polar na górnych częściach rękawów oraz w pośrodku z przodu posiada inną fakturę materiału (coś na kształt jodełki), zaś po bokach, na plecak i kaptur – są gładkie. Dzięki takiej konstrukcji z jednej strony nieco przybyło nam szwów wewnątrz, ale z drugiej bluza wygląda naprawdę ślicznie. Co więcej – materiał o fakturze gładkiej jest bardzo rozciągliwy, dlatego ten model dobrze dopasowuje się do postury dziecka.

Bluza posiada zamek błyskawiczny na całej długości, dziecko samo sobie z nim doskonale radzi. Mój syn chodząc właśnie w tej bluzie nauczył się trzymać ręce w kieszeniach. Wygląda to bardzo zabawnie! Bluza ma z przodu kieszonkę (coś na kształt kangurki – z tym, że dzielonej przez zamek). Lewa z kieszeni posiada wyszyte logo marki z boku.

Dół bluzy niestety nie posiada żadnego ściągacza (ale przez to, że materiał jest rozciągliwy nie jest to problemem). Podobnie rękawy – nie są zakończone żadnymi ściągaczami. Jeśli chodzi o jeszcze inne małe mankamenty to ten model nie ma zawieszki na wieszak – a czasami by się przydała. Trzeba ją wieszać za kaptur (lub ew. wieszać za metkę – tak robi żona). No właśnie, bluza posiada stały, ciepły kaptur. Bardzo miły, choć mógłby być nieco głębszy.

Jak do tej pory i Tymon i ja jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu. To dobrej jakości produkt w aktualnie doskonałej cenie. Polecam tę kurtkę rodzicom – by zapewnić komfort swoim pociechom!

Ocena: 4+

 

Translate »