REGATTA Dziecięcy softshell RIVENDALE

REGATTA Dziecięcy softshell RIVENDALE

Nie tak dawno temu opisywałem Wam w tekście fajne zakupy, jakie udało mi się zrobić w sklepie sportowym TourSport.pl. Jedną z tych ubrań był ocieplany softshell marki Regatta dla mojego 5,5 rocznego syna Tymona (w rozmiarze 116). Dzisiaj po kilku zimowych wycieczkach chciałbym nieco więcej o nim opowiedzieć.

Przyznam szczerze, że przy wyborze akurat tego produktu zadecydowało przede wszystkim kryterium ceny, w sklepie o którym wspominałem powyżej aktualnie można go kupić za… 49,99 zł! To cena po prostu z kosmosu (sugerowana detaliczna wynosi 199,99 zł – więc też żadne szaleństwo).

Gdy paczka do mnie przyjechała rozpakowałem kurtkę i nie spodziewałem się po niej zbyt wiele – w końcu czego można w dzisiejszych czasach oczekiwać za 50 złotych? O dziwo pozytywnie się zaskoczyłem. To znaczy, żeby nie było – w dotyku nie jest to taki softshell jak ten, który posiadam z Marmota za jakieś 20 razy tyle. Ale na Boga ja go mam już jakieś 8 lat, mój syn pewnie kurtkę będzie używał maksymalnie rok – dopóki nie wyrośnie, dlatego też kurtki za 1000 złotych na pewno bym mu nie kupił.  Po dwa – on nie jeździ na żadne bardziej ekstremalne wycieczki (choć tak o swoich myśli), więc po prostu nie ma wysokich wymagań. Po kurtce oczekiwałem głównie dwóch rzeczy – miała być ciepła i wiatroszczelna.

Krój Rivendale jest prosty. Niebiesko-granatowy kolor podoba się mojemu synowi i chętnie ją ubiera. Kurtka posiada dobrze działający zamek błyskawiczny na całej długości, dzięki czemu można ją łatwo zakładać. Co ważne – zawieszka zamka jest żółta i stosunkowo duża (okrągła0) dzięki temu bardzo łatwo jest operować dziecku samodzielnie zamkiem co jest dużym atutem tego modelu. Kutka posiada też ochraniacz podbródka – szczególnie przydatny właśnie wtedy, gdy dziecko uczy się zapinać samo kurtkę. Kurtka z dołu jest prosta, rękawy są zakończone bez żadnych ściągaczy – a trochę szkoda bo wtedy kurtka lepiej by chroniła podczas mocnego wiatru. Kolejnym jednak jej plusem – jest wysoki kołnierz, który starannie otula szyję i kark nie pozwalając zmarznąć.

Żona twierdzi, że byłoby lepiej gdyby ten softshell posiadał dodatkowy kaptur chroniący przed ostrym wiatrem, ja jednak mam mieszane uczucia co do tej uwagi. Z jednej strony racja ale z drugiej kaptur ogranicza jeśli chce się użyć softshellu jako warstwy pośredniej (pod wodoodporną). Idealny byłby pewnie odpinany kaptur ale nie ma przecież rzeczy idealnych na tym świecie i każdy może mieć swoje uwagi.

Przy projektowaniu tego modelu nie zapomniano również o dwóch bocznych kieszeniach zamykanych na zamki błyskawiczne, w których można ogrzać dłonie albo trzymać skarby. Materiał z którego skonstruowana jest kurtka to 100% poliester. Zewnętrzna, wiatroszczelna – softshellowa warstwa została dodatkowo pokryta powłoką DWR (Durable Water Repellent), która powinna (chociaż przez jakiś czas), chronić również kurtkę przed deszczem. Ta powłoka się wypłukuje ale można ją odnawiać specjalnymi detergentami do prania odzieży turystycznej. Podszewka kurtki została ocieplona polarem o długim włosiu (Tymon mówi na niego „ciciuś”), który jest bardzo przyjemny w dotyku a równocześnie niezwykle ciepły.

Kurtka posiada niewielkie elementy odblaskowe (z tyłu na dole oraz przy ochraniaczu podbródka), które mogą okazać się niezwykle ważne, jeśli nasze dziecko porusza się (nawet z nami) gdzieś o zmierzchu lub po nim – bezpieczeństwo powinno być zawsze na pierwszym miejscu.

Czas na kilka uwag co do samego użytkowania. Tymon jest z Regatta Rivendale bardzo zadowolony z kilku powodów – ta kurtka zapewnia mu odpowiedni stopień ciepła. Gdy szliśmy ostatnio na Halę Boraczą i było lekko poniżej zera miał pod kurtką zaledwie koszulkę funkcyjną z długim rękawem i było mu ciepło. Gdy temperatura spadała do około -5 stopni, pod kurtkę zakładaliśmy jako dodatkowe ocieplenie polar 100 (większych mrozów tej „zimy” jeszcze niestety nie przeżyliśmy). Kurtka zapewnia swobodę ruchów, jest dobrze skrojona i po prostu wygodna. Co mega istotne – nie jest przewiewna. Kurtka nadaje się na górskie wycieczki, turystykę jesienno/zimową/wiosenną jak również na co dzień – np. na spacery czy chociażby do przedszkola. W stosunku ceny do jakości mocne 5!

Ocena: 5/5

Translate »