BERGHAUS Plecak REMOTE II 30

Kilka miesięcy temu pisałem o tym, że szukam plecaka miejskiego, który nadawałby się także na jednodniowe wyjazdy za miasto/w góry. Początkowo wybór padł na MERU 35 marki MILO. Jak mogliście przeczytać nie był to jednak najszczęśliwszy wybór. Szczerze, nie wiem czy trafiłem na trefny model, ale jeden trok mi się oderwał a i zamek ciężko się zamyka. Dlatego moje poszukiwania się nie skończyły. Tym razem wyszperałem w zasobach globalnej sieci ciekawy plecak od Beghausa – Remote 30. Chciałbym przedstawić kilka spostrzeżeń na jego temat. Na początku mojej – mam nadzieję, że długiej – drogi razem z nim.

Jeśli chodzi o wygląd, to plecak wygląda dość tradycyjnie, jednak jeśli bliżej się mu przyjrzeć posiada szereg niezwykle ciekawych i pomocnych rozwiązań. O których mowa będzie za chwilę.

System nośny – czyli to, co w dużej mierze świadczy o naszej wygodzie podczas podróży, to system Flow Technology. Znaczy to, że plecy zostały skonstruowane z względnie grubej pianki po bokach oraz zostawiono środkową część wolną. Dzięki temu podczas noszenia plecy mogą bez problemu oddychać. Tak samo szelki zostały wykonane z miękkiej pianki, która zapewnia komfort nawet przy dużych obciążeniach i długich marszach. Faktycznie cały system sprawuje się znakomicie przy aktywnościach o niskim i średnim natężeniu. Oczywiście zależnie od innych czynników (ubioru, pogody, poziomu zmęczenia), nasze plecy powinny zostać raczej suche. Plecak ten nie jest jednak przystosowany do uprawiania wyczynowych sportów – do takowych bardziej odpowiednie będą np. plecaki z systemem AirComfort, które jednak nie nadają się do użytku miejskiego. Ogólnie jednak zastosowany w Remote system nośny sprawdza się bardzo dobrze.

Plecak z tyłu posiada wąski pas biodrowy. Co wbrew pozorom jest atutem, gdyż podczas użytku w mieście nie „dynda” nam nic po bokach – a nie znam zbyt wielu osób, które mają potrzebę zakładania pasa biodrowego w drodze do szkoły, pracy czy na zakupy. Ponadto plecak został wyposażony w pas piersiowy, który dobrze stabilizuje plecak na ramionach. Klamry także sprawiają wrażenie solidnie wykonanych.

Po bokach plecak posiada dwie wygodne siateczkowe kieszonki idealnie nadające się do przenoszenia np. butelki wody, okularów czy innych rzeczy, które warto mieć zawsze „pod ręką”. Oprócz tego posiada pasy kompresyjne, które mogą błyskawicznie zmniejszyć objętość plecaka. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że to świetne rozwiązanie. Mi zdarzało się używać ich jeszcze w innym celu, do przytroczenia długich i wąskich przedmiotów.

Z przodu plecak posiada system Front Bungee ułatwiający montaż bardzo popularnych już kijków trekkingowych (zależało mi na takiej możliwości). Polega on na tym, że z dołu plecaka są dwie pętelki na groty kijków a u góry zapinane na rzep paski. Dzięki temu nie ma problemu z przenoszeniem kijków a także z ich błyskawicznym używaniem – wystarczy jednym pociągnięciem odpiąć rzep i już kijek jest do naszej dyspozycji, tak samo zapięcie kijka jest także kwestią kilku sekund. Front Bungee to naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie.

Z przodu plecak posiada jeszcze coś na kształt zewnętrznej kieszonki. Wygląda to tak, że po bokach są elementy siateczki a na środku regulowana gumka. Kieszeni tej można użyć np. do przenoszenia kasku, garnuszka czy kartusza – do takiej roli sprawdza się znakomicie. Szczególnie, że dzięki regulowanym gumkom można zmieniać jego wielkość – a tym samym przenosić przedmioty o różnych gabarytach.

W centralnym, zewnętrznym miejscu plecaka została umieszczona pętelka do której w prosty sposób możemy przymocować np. czołówkę czy też przytroczyć inny sprzęt.

Zajrzyjmy do wnętrza. Remote 30 posiada dwie duże kieszenie zapinane na zamki błyskawiczne. Pierwsza z nich to kieszeń z bardzo praktycznym organizerem. Wiadomo, że tego typu rozwiązania świetnie spisują się szczególnie w szkole czy pracy. Dzięki nim nie trzeba szukać długopisów, wizytownika, kalkulatora czy innych najpotrzebniejszych przedmiotów. Kieszeń została skonstruowana w ten sposób, że po jej otwarciu ukażą nam się dwie kieszonki, jedna – zewnętrzna, oraz bardziej wewnętrzna, na krótkiego rzepa. Właśnie ta druga idealnie nadaje się do przenoszenia dokumentów o formacie A4, czy teczek. Na materiale, który oddziela jedną od drugiej znajduje się właśnie wspomniany nieco wcześniej organizer. Został skonstruowany z siateczki przedzielonej na trzy komory. Idealnie nadaje się na długopisy, notesik czy wizytownik. Kilka centymetrów nad nim znajduje się jeszcze jedna kieszonka zapinana na zamek błyskawiczny. To wręcz idealnie miejsce do trzymania najbardziej niezbędnych rzeczy, takich jak portfel, pieniądze czy dokumenty. Dzięki zabezpieczeniu w kieszonce utrudniamy kradzież złodziejowi a sami mamy najważniejsze rzeczy zawsze pod ręką. Po lewej stronie zamka błyskawicznego znajduje się jeszcze plastikowa obręcz do której można przytroczyć klucze – bardzo praktyczny pomysł by nie szukać ich na dnie plecaka, wśród miliona innych rzeczy (jak to często bywa).

Druga (główna kieszeń) plecaka Remote jest dość szeroka i obszerna. Bez problemu można w niej zmieścić wszystkie książki i zeszyty do szkoły jak i kurtkę przeciwdeszczową, wikt czy inne rzeczy niezbędne podczas jednodniowych wycieczek (choć nie widzę wielu przeciwwskazań, żeby plecak służył także na 2-3 dniowe wycieczki – jeśli nie potrzebujemy wozić ze sobą śpiwora i namiotu). Od strony pleców posiada obszerną kieszeń na rzep chronioną z jednej strony przez piankę systemu nośnego. Dzięki temu idealnie nadaje się do przenoszenia laptopa – to kolejny punkt na który zwracałem uwagę przy wyborze plecak , gdyż praktycznie prawie wszędzie chodzę z komputerem. Jeśli zaś ktoś używa systemów nawadniających (camelback), zamiast laptopa można po prostu włożyć bukłak. Plecak posiada system H20 dzięki któremu najpotrzebniejszy płyn możemy mieć praktycznie zawsze w pobliżu ust. Między innymi dzięki temu plecak równie dobrze spędza się podczas miejskiego użytku jak i podczas bardziej wymagających wypraw.

Jeśli chodzi o wykonanie to plecak jest dość solidny. Wszystkie elementy zostały wyprodukowane z należytą sobie dbałością. Zresztą, materiał Ardura świetnie sprawdza się przy produkcji plecaków. Nie ma w zasadzie żadnych zastrzeżeń.

Plecak Remote 30 Berghausa w końcu spełnił w 100% moje oczekiwania. To idealny plecak zarówno w miasto jak i w góry. Jego pojemność (30 litrów) w zupełności wystarcza by zawsze mieć z sobą wszystko co najbardziej potrzebne. System nośny jest komfortowy, plecak jest uszyty starannie z dobrych gatunkowo materiałów. Podczas górskich wycieczek przyda się możliwość przytroczenia kijków trekkingowych, czy system H20, natomiast jeśli plecak będzie używany do codziennego użytku to każdy użytkownik z pewnością doceni kieszeń na laptopa i organizer. Remote 30 to plecak wszechstronny, wytrzymały i przemyślany. Dlatego też jako drugi produkt w historii bloga otrzymuje wyróżnienie „Dobry wybór”!

Translate »