DEUTER Plecak CROSS CITY

Niegdyś, gdy poszukiwałem plecaka typu daypack, zastanawiałem się, który wybrać, spośród  tak wielu oferowanych modeli. Decyzja zapadła  i wybór padł na kultowego wręcz Deutera.

Cross City, bo o takim modelu mowa, to 28-litrowy plecak, służący od grudnia zeszłego roku, nie tylko na co dzień, ale także w trakcie rekreacyjnych wyjazdów.

Materiały, z których jest wykonany to Ballistic i Super Polytex, co daje mu wagę 880 g.

System nośny, Air Stripes, stworzony  przede wszystkim  dla cyklistów, spełnia swoją funkcję. Dwa pionowe, profilowane pasy ze specjalnej  pianki, pokrytej tkaniną Mesh, zapewniają  przewiew  dla pleców na ok. 85-90 procent. Przy większym obciążeniu  w upalne dni, przy  bawełnianej koszulce, część plecowa jest tylko miejscami wilgotna, i myślę,   że jest to zadowalający wynik.  Usztywnienie  w postaci aluminiowych szyn, sprawia, iż plecak założony, dobrze dopasowuje się do pleców pod względem anatomicznym, i co za tym idzie, usprawniając  przepływa powietrza  między plecakiem a plecami.

Dzięki szerokim pasom szelek wyłożonych od wewnętrznej strony  piankom, sprawia, że nie wcinają się w  ramiona, nie uciskają.

Paski: biodrowy i  piersiowy, używane sporadycznie, jednak po ich zapięciu i wyregulowaniu, nic sie nie luzuje. Pasek biodrowy nie jest odpinany i nie można go nigdzie schować, co w niektórych sytuacjach może być to uciążliwe.

Jak wspomniałem, Cross City jest dedykowany w pierwszym rzędzie  dla rowerzystów,   co pokazuje odchylane  mocowanie  na kask, w postaci klapy  na przodzie plecaka. I tutaj zaznaczam, że plecak  nie był sprawdzany w warunkach typowo rowerowych. Zamiast kasku, znajduje znakomite zastosowanie  jako podręczna kieszeń na  mapę lub  podobne przedmioty.  W niniejszą kieszeń jest w stanie zmieścić się 1,5-litrowa butelka z wodą, a możliwość kompresji  utrzymuje, że butelka   nie przechyla się na boki, podczas poruszania się.

Ten model Deutera wyposażony jest w  liczne kieszenie, w tym dwie boczne stretchowe.

Wewnątrz mieści się schowek,  zaprojektowany w formie organizera. On to pomaga ulokować drobiazgi  wraz z kluczami w należnym porządku.  W przypływie  częstego pośpiechu zamki bywały szarpane, nie wpłynęło na nie ujemnie; suwaki funkcjonują nadal płynnie, bez zacinania się, czy innych problemów. Sygnatura YYK nie wymaga dalszego komentarza.

W pojemnej komorze głównej, jest wydzielone miejsce dla laptopa  15,4″,  zamykane na rzep.

A tak poza tym,   ma się momentami wrażenie, że niektóre cechy użytkowe  tego plecaka, są  na zasadzie „coś za coś”. Jako  że posiadany przeze mnie Cross City od Deutera posiada design rowerowy, w związku z tym nie brakuje mu elementów odblaskowych, czy też  wygodnego chwytu do przenoszenia w ręce, to druga sprawa jest taka, że nie znalazłem w nim integralnego pokrowca przeciwdeszczowego…

Pomijając te nieliczne,  drobne uchybienia należy stwierdzić, że „deuterowski”  Cross City jest trwałym plecakiem, przydatnym  do pracy, szkoły, na rower, i w rzeczy samej, do jednodniowej turystki pieszej.

Ocena:  -5

Translate »