HANNAH Plecak FISSO

Od dwóch lat użytkuję plecak czeskiej marki HANNAH, model FISSO.

 

Plecak jest niezwykle prostej konstrukcji. Posiada jedną główną komorę zapinaną na zamek i dwie boczne siateczkowe kieszonki. To w zasadzie wszystko. Wewnątrz komory głównej znajduje się mała kieszonka (także na zamek), która świetnie nadaje się do przenoszenia dokumentów, długopisów czy portfela. Sam wygląd plecaka bardzo mi odpowiada. Jest raczej prosty, ale wyważony. Po obu bokach, nad kieszonkami znajdują się pasy kompresyjne (dwa – po jednym z każdej strony), które pozwalają zmniejszyć objętość plecaka. Od przodu znajduje guma, pod którą można bez problemu przytroczyć kask, karimatę czy śpiwór. To wszystko sprawia, że z pozoru prosty plecak ma wiele zastosowań.

 

Jeśli chodzi o system nośny to ten model posiada pas piersiowy i pas biodrowy (wąski i niezbyt wygodny przy dłuższym chodzeniu). Sam system jest skonstruowany z miękkiej gąbki (łącznie z szelkami). Dobrze sprawdzają się podczas wycieczek po mieście, jednak np. podczas intensywnego trekkingu mogą się porządnie zapocić.

Przez dwa lata użytkowania sprawował się jak najbardziej należycie, dopiero teraz widać na nim powoli ślady zużycia. Zaczynają pojawiać się dziury w materiale. Być może też dlatego, że nigdy nie był specjalnie szanowany i naprawdę wiele przeszedł.

Fisso bardzo dobrze sprawuje się jako plecak miejski czy do szkoły. Jego 20l bez problemu zmieści książki i inne niezbędne rzeczy. Jest także w miarę wygodny. Niestety niespecjalnie nadaje się nawet na jednodniowe wycieńczające podróże, podczas których przydałby się plecak, który nie koniecznie klei się pod wpływem potu do naszych pleców. Niemniej jednak, jeśli potrzebujesz plecaka na co dzień – Fisso będzie dobrym wyborem, za bardzo dobrą cenę.

Ocena: 4

Translate »