HELLY HANSEN Plecak dziecięcy URBAN BACKPACK

HELLY HANSEN Plecak dziecięcy URBAN BACKPACK

Już drugi rok mój syn użytkuje plecak marki Helly Hansen – Urban Backpack. Chciałbym dzisiaj pokrótce opisać, jak się u nas spisuje. Ponieważ plecak był prezentem dla Tymonka jest to jego drugi plecak (po Deuter Pico).

Tymon z plecakiem chodzi już bardzo długo – zwykle służy mu do przenoszenia zabawek, bo większość rzeczy, które są naprawdę potrzebne podczas wycieczek leży w plecaku taty – czyli moim. Niezależnie jednak od tego Tymonek musi sobie do plecaczka czasami zapakować chusteczki higieniczne czy wodę w butelce.

Plecak marki Helly Hansen jest większy niż Deuter Pico, tak naprawdę nadaje się dla dzieci od ok. 3 roku życia. Plecak posiada bardzo prostą, ale sprawdzoną konstrukcję. Jeśli chodzi o wygląd to można powiedzieć – wieje tradycją. Plecak jest ciemnogranatowy, czerwono białe paski z logiem HH kojarzą mi się nieco z pływaniem na łódce. Patrząc od przodu plecak ma kieszonkę przednią zamykaną na zamek błyskawiczny. To miejsce gdzie zwykle mieszczą się właśnie chusteczki higieniczne albo drobne przekąski, które dobrze „mieć pod ręką”.

Nad tą kieszenią znajduje się druga – zamykana jednak na wygodny nap (choć Tymonek samodzielnie czasami ma pewien problem, żeby ją otworzyć). Ponieważ ta kieszeń jest stosunkowo głęboka Tymon przenosi w niej buffa, czapkę czy rękawiczki.

Główna komora plecaka jest zamykana na dwustronny zamek błyskawiczny. Wszystkie zamki zastosowane w plecaku to znane i cenione YKK. Każdy suwak posiada długie plastikowe przywieszki, które zdecydowanie ułatwiają operowanie zamkami, zwłaszcza mając tak małe rączki jak dziecko – i za to należy się spory plus dla firmy.

System nośny nie należy do zaawansowanych, plecy plecaka niestety posiadają tylko piankę o nieznacznej grubości, gdy dziecko zapakuje do plecaka twardych zabawek może odczuwać dyskomfort podczas przenoszenia i na to trzeba zwrócić uwagę. Niestety.

Same szelki są stosunkowo szerokie i miękkie dzięki piance, dobrze układają się na małych ramionach i są regulowane.. Co ważne – plecak posiada regulowany pas piersiowy, który stabilizuje plecak i sprawia, że nie spada on dziecku nawet gdy np. zaczyna gdzieś biec.

Prócz tego plecak posiada również pętelkę z góry do przenoszenia – wiadomo, że praktyczna sprawa.

To, co nie budzi jakichkowiek wątpliwości to materiały i samo wykonanie plecaka – jest to wysokiej jakości produkt, który może służyć przez długie lata (a na pewno jedno dziecko nie jest w stanie go zniszczyć, nawet bardzo chcąc).

To klasyczny model na niedługie wspólne wycieczki. Na plus należy zaliczyć przywieszki przy zamkach, jakość wykonania i wygląd. Niestety są również minusy – słaba ochrona pleców i wysoka cena to najważniejsze z nich. Brakuje mi również bocznych kieszonek (zwykle z siateczki), gdzie można przenosić np. bidon z napojem. Szczerze mówiąc co do tego plecaka mam mieszane uczucia…

Ocena: 3

Translate »