HiMountain Plecak GARET 20

Plecak marki HiMountain Garet 20 mam już od ponad czterech lat. To szmat czasu biorąc pod uwagę, że używam go praktycznie codziennie, czy to idąc na uczelnie czy wybierając się na jednodniową wycieczkę w góry.

Największą zaletą tego plecaka jest właśnie wszechstronność. Niezależnie od tego co mamy zaplanowane, Garet zawsze będzie nam służył pomocą.

Ale do rzeczy, plecak waży 600 gram, czyli niewiele. Wiadomość ta jest istotna zwłaszcza jeśli wybieramy się na wyczerpującą trasę czy długą i mozolną wędrówkę. Główna komora jest spora jak na plecak 20 litrowy. W środku mieści się kieszonka na camelback. Jest na tyle duża, że np. ja z powodzeniem noszę w niej netbooka w etui. Swoją drogą świetnie sprawdza się w tej roli, pasuje idealnie, i dzięki temu nie skacze mi po całym plecaku. Z przodu plecak został wyposażony w mniejszą kieszonkę, jednakże na tyle dużą, że z powodzeniem zmieści najpotrzebniejsze rzeczy. Po bokach Garet 20 posiada dwie siateczkowe kieszonki, świetne np. na butelkę wody, termos, chusteczki higieniczne czy pelerynę. Od frontu plecak został wyposażony w system troków do których bez większych problemów można przymocować czekan czy kijki trekkingowe. Mi kilkukrotnie zdarzyło się także podróżować z przytroczonym do niego śpiworem. W tej roli sprawował się także całkiem nieźle, mimo że śpiwór był prawie wielkości plecaka. Jeśli chodzi o system nośny to jest on w zasadzie w całości skonstruowany z siateczki. Dzięki temu plecak posiada niezłe parametry oddychalności. Oczywiście, przy intensywnym wysiłku mogą się spocić plecy ale do chodzenia po mieście jest idealny. Plecak posiada także wąski pas biodrowy (w sumie rzadko z niego korzystałem) oraz wygodny pas piersiowy. W sumie napomknąłem o tym na samym początku, ale to nieistotne. Najważniejszą zaletą tego plecaka jest jego wytrzymałość. Po czterech latach użytkowania owszem, lekko wypłowiał, tu i ówdzie był przypalony, nadepnięty itp. Rzucano nim, kopano w niego, noszono w nim cegły a on cały czas świetnie spełnia swoją funkcję! Praktycznie nic się z nim nie dzieje złego i sądzę, że jeszcze długo mi posłuży.

Podsumowując Garet 20 to idealny plecak miejski i niezastąpiony kompan jednodniowych wycieczek. Cechuje się niebywałą wytrzymałością. Ma ładne wzornictwo (no ale to już w zasadzie zależy od gustu), kilka zastosowanych przy jego produkcji rozwiązań jest naprawdę trafionych. Bez zmrużenia oka mogę polecić ten produkt!

Ocena: 5

Translate »