HiMountain Spodnie AROA 2

Przed wspomnianym w poprzednim poście wyjazdem na Ukrainę udało mi się dorwać za naprawdę śmieszne pieniądze (bodajże 39zł) wyprzedażowe spodnie marki HiMountain AROA 2. Podczas wyjazdu przyszło mi je testować z dość dużą intensywnością z tego też względu chciałbym pokrótce opisać swoje spostrzeżenia.

 

Spodnie AROA 2 z wyglądu nie wyróżniają się praktycznie niczym szczególnym. Niektórzy mogą je nawet określać jako spodnie dresowe. Nie jest to jednak do końca prawdą. W pasie spodnie posiadają gumę, oraz sznurek, co zapewnia wygodę w praktycznie każdej sytuacji i niezależnie od przyjętej pozycji (np. przy stromym podejściu). Mają też szlufki, może nie jest w nich potrzebny pasek ale można np. przytroczyć do nich telefon komórkowy, portfel, aparat czy cokolwiek innego, żeby być pewnym, że się nie zgubi.

 

Nogawki także zakończone są sznurkami ściągającymi. Z jednej strony to całkiem niezłe rozwiązanie jeśli chodzimy po wysokiej trawie czy bagnie i możemy ściągnąć nogawki i się nie przejmować. Z drugiej jednak strony, jeśli chcemy spodni używać także do niskiego obuwia i do miasta to sznurek łatwo jest nadepnąć albo zamoczyć go w kałuży. Wydaje mi się, że jest to jednak większym mankamentem niż udogodnieniem. Żeby specjalnie się nie irytować można ewentualnie sznurki wyciągnąć bądź powiązać w supły.

 

Spodnie posiadają logo marki nad lewym kolanem, oraz metkę z logiem przy tylnej kieszeni. Nie są to jednak elementy zbyt duże a przez to nie drażnią. No, chyba, że ktoś lubi się lansować marką.

 

Bardzo dużym plusem spodni są jej kieszeni. Może nie ma ich tak dużo jak w innych spodniach, ale są bardzo wygodne. Dwie przednie są naprawdę bardzo, bardzo duże, dzięki czemu możemy bez problemu przenosić w nich także nieco większe przedmioty, takie jak np. kompaktowy aparat fotograficzny, butelkę z wodą czy przepastny pęk kluczy. Żaden problem. Z tyłu natomiast kieszonka bardzo dobrze sprawdza się do przenoszenia chociażby portfela. Posiada na górze duży rzep, dzięki któremu można być nieco bardziej pewnym, że nie zgubi się tego, co się przenosi.

 

Spodnie zostały wyprofilowane zaszewkami co poprawia komfort noszenia szczególnie podczas wielogodzinnych trekkingów czy bardziej wymagających aktywności fizycznych.

Materiał z którego są wykonane to w 65% bawełna i w 35%poliester. Spodnie są dzięki temu dobrze przewiewne, stosunkowo wytrzymałe i miłe w dotyku i noszeniu. Nie nadają się jednak w żadnym razie do użytku w trakcie porywistego wiatru. Całkowicie nie nadają się także na opady deszczu – przemakają w zasadzie błyskawicznie, ale plusem jest to, że także bardzo szybko wysychają (wystarczy kilka godzin w pomieszczeniu by były całkowicie gotowe do dalszego użytku).

 

Te spodnie można polecić do kilku celów. Przede wszystkich nadają się do pieszych wędrówek, górskich wycieczek czy nordic walkingu. Idealnie sprawdzą się także jako spodnie turystyczne – wycieczkowe a także jako miejskie spodnie do codziennego użytku. Nie nadają się natomiast do użytku w zmiennych czy też niepewnych warunkach atmosferycznych.

 

Ogólnie rzecz ujmując spodnie AROA 2 uważam za bardzo udany zakup. Posiadają zdecydowanie więcej plusów (oddychające, lekkie, duże kieszenie, wygodne, profilowane, szybkoschnące) niż minusów (denerwujące sznurki czy brak jakiejkolwiek odporności na wodę). Można je z czystym sumieniem polecić każdemu, kto szuka spodni na wycieczki, wędrówki, spacery czy po prostu do miasta.

Ocena: 4

Translate »