Athens Marathon. The Authentic. 2017

Athens Marathon. The Authentic. 2017

Biegasz w maratonach i nazywasz się maratończykiem? Może to czas, żeby spróbować swoich sił na autentycznej, historycznej trasie z Marathonu do Aten? W tym roku odbywa się 35th Athens Marathon, bieg, który jest spadkobiercą 2500-letniej tradycji biegów długodystansowych Hellady. Myślę, że to taka „wisienka na torcie” każdego maratończyka.

Po przebiegnięciu w zeszłą niedzielę 16. Cracovia Maratonu bez żadnego przygotowania i tydzień po Madeira Island Ultra Trail zacząłem zastanawiać się nad maratonem na jesień (staram się nie biegać więcej niż dwóch asfaltowych maratonów w roku). I właśnie w tym momencie pojawił się pomysł na to, by sezon 2017 zakończyć czymś wyjątkowym – właśnie biegiem do stolicy Grecji.

Sam pomysł wylotu do miejsca, gdzie w listopadzie jest zdecydowanie cieplej i przyjemniej niż w Polsce nastraja pozytywnie. Dodatkowo za wyjazdem przemawiają stosunkowo tanie i częste bezpośrednie loty (można skorzystać z oferty RyanAir lub WizzAir), akceptowalne ceny na miejscu, podobno (jeszcze w Grecji nie byłem) niesamowite widoki no i… starożytne budowle do zobaczenia.

Oprócz samego biegu można więc zależnie od preferencji zorganizować sobie wycieczkę lub też po prostu kilka dni wypoczynku w ciepłym klimacie – brzmi bardzo kusząco!

Teraz czas na kilka informacji praktycznych:

Data: 12.11.2017

Start: Marathon Start Venue, Marathon, 9:00

Meta: Panathenaic Stadium, Ateny

Limit czasu: 17:40 (czyli 8:40)

Limit biegaczy: 18 500

Jak widać szykuje się wielka impreza (18 5000 maratończyków). Jak zauważycie profil trasy (a szczególnie jego druga część) nie nastraja do tego by był to bieg na rekord życiowy, ale może nie do końca o to w nim chodzi. Do wyboru jest kilka rodzajów pakietów startowych (w zależności od ich zawartości). Najtańszy kosztuje tylko 30,00€, co jest ceną podobną do tej, jaką trzeba zapłacić za maraton w Polsce, jeśli jednak ktoś miałby ochotę może zamówić również pakiet za 100,00€.

Prócz startu na królewskim dystansie odbędzie się również szereg innych biegów: na 10 km, 5 km (rano i wieczorem), power walking czy bieg dla dzieci. Jeśli więc chcielibyście wybrać się do Aten ze znajomymi lub rodziną to na pewno nie będą się nudzić.

Wszelkie informacje a także formularz zapisów znajdziecie na stronie: www.athensauthenticmarathon.gr

Zdjęcia: Facebook

Translate »