Dwa jesienne biegi górskie w których trzeba wystartować!
Zawody zorganizowane przez Klub Skialpinistyczny Kandahar, 14.11.2015r.

Dwa jesienne biegi górskie w których trzeba wystartować!

W listopadzie na biegaczy górskich czekają dwie ciekawe, jesienne propozycje! Listopad to czas w górach kiedy z jednej strony można spodziewać się przepięknych, różnokolorowych krajobrazów, z drugiej jednak śnieg również nie powinien nas zdziwić. Warto zakończyć sezon biegiem, który będziemy dobrze wspominać – by mieć motywację do treningów na kolejny rok. Postanowiłem przedstawić dwa biegi w mojej niedalekiej okolicy, które bardzo kuszą!

Górska Przygoda – III edycja

To bieg trochę sentymentalny. I edycja tego biegu była moim pierwszym w życiu startem po górach. Wspominam ją bardzo dobrze (oprócz medalu ;)). Przede wszystkim urokliwa i widokowa trasa a także doskonała organizacja sprawiła, że bieganie po górach zaczęło mnie coraz bardziej pociągać. Ponieważ w tym roku startuje już 3 edycja widać, że impreza przyjęła się w gronie biegaczy.

1

Bieg odbywa się w Wiśle (start i meta obok hotelu Podium). Dojazd nie jest skomplikowany, jest również duży parking więc nie ma problemów z parkingiem. Termin biegu to okolice Święta Niepodległości. Pewnie wielu biegaczy wybierze bieganie z flagą po mieście w biegach niepodległościowych. To super! Ale pamiętajcie, że jest to również przedłużony weekend, który można spędzić w górach (np. z rodziną w Wiśle przy okazji startując w biegu).

2

Na biegaczy czeka 17 kilometrowa trasa z aż czterema bufetami. To wymarzony bieg dla osób, które jeszcze nigdy nie biegały po górach. Dobry support i trasa, która zapewni miłe wrażenia a jednocześnie totalnie nie sponiewiera. Prócz biegu odbędzie się również marsz nordic walking na 12,5 km.

3

Na profilu na FB można zobaczyć, że organizatorzy zadbali o wielu sponsorów i patronów dlatego bardzo możliwe, że pakiety startowe a także nagrody będą warte szybkiego biegu! Opublikowany jest również projekt (tym razem bardzo ładnego) medalu, który każdy biegacz otrzyma na mecie.

Do końca miesiąca opłata startowa wynosi 50 zł. Warto też wspomnieć o tym, że w trakcie zawodów odbędą się również biegi dziecięce więc jeśli wybierzecie się z rodziną to nie będą się nudzić!

Program zawodów:

Piątek 11.11.2016

18:00-20:00 – zapisy w biurze zawodów

Sobota 12.11.2016

8:00 – 10:30 – zapisy w biurze zawodów

11:00 – Start Biegu

11:01 – Start Nordic Walking

11:05 – Zawody Biegowe dla Dzieci

ok 14:30 – Dekoracja i losowanie nagród

 

IV Jesienny Bieg Potrójnej

Ten bieg odbędzie się zaledwie tydzień (19.11.2016 r.) po Górskiej Przygodzie. Niestety, jeśli  o nim nie wiedzieliście to macie pecha – osiągnięto już limit zgłoszeń (230 zawodników), ale na pewno warto już teraz zapamiętać sobie nazwę tego biegu by zapisać się na jubileuszową – piątą edycję.

4-jbp-logo

Ten bieg jest organizowany przez klub skialpinistyczny Kandahar. Start i meta znajduje się na przełęczy Kocierskiej. Na biegaczy czeka 15 kilometrowa trasa o 900 metrach przewyższenia. Trasa przebiega szlakami turystycznymi oraz drogami leśnymi (częściowo utwardzonymi, nieasfaltowymi) Beskidu Małego, w rejonie Potrójnej i Jawornicy. Obejmuje trzy podbiegi i dwa strome zbiegi.

14589599_929269427179774_448766088302795689_o

IV Jesienny Bieg Potrójnej to impreza, którą wielu górskich biegaczy kończy swój sezon. Warto podkreślić, że organizatorzy przygotowali dla chętnych tradycyjna już impreza integracyjna po biegu. Jak można przeczytać na stronie organizatora: „Dla biesiadujących przewidujemy jak w roku ubiegłym suto zastawiony bufet z sałatkami, wędlinami, rozmaitościami kuchni polskiej, słodkościami, kawą, herbatą i grzańcem J. Tuż przy Baciarskiej Chacie tradycyjnie ognisko i kiełbaski do samodzielnego upieczenia, a późnym wieczorem kuchnia zaserwuje każdemu gorący posiłek. Oczywiście wszystko jak zwykle w tanecznych rytmach przy dobrej muzyce i w niezapomnianej atmosferze! (kto był na Imprezie po I, II, czy III Jesiennym Biegu ten wie J). Mamy nadzieję na ponowne fantastyczne wspólnie świętowanie zakończenia sezonu”.

potrojna-mapa-2015_finalna

Program zawodów:

7:30 – Otwarcie biura zawodów (zgłoszenia, odbiór numerów, weryfikacja zawodników)

10:10 – Odprawa dla zawodników na starcie, prezentacja i opis trasy

10:30 – Start biegu – Kompleks Kocierz Hotel & SPA ( obok Karczmy / recepcji Hotelu )

11:45 – Planowane przybycie pierwszego zawodnika na metę (Przeł. Kocierska)

12:00-15:00 – Serwowanie posiłków regeneracyjnych dla zawodników w Baciarskiej Chacie

15:00 – Dekoracja zwycięzców we wszystkich kategoriach, rozdanie nagród oraz losowanie

upominków wśród wszystkich zawodników

18:00 – Impreza Integracyjna-biesiada przy muzyce

Translate »