EA7 Milano Marathon 2018 – najszybszy maraton we Włoszech!

EA7 Milano Marathon 2018 – najszybszy maraton we Włoszech!

Pobiegnij w światowej stolicy mody i pobij swój rekord życiowy! 18-sta edycja EA7 Milano Marathon odbędzie się już 8 kwietnia 2018 roku. Zapisy trwają!

Zeszłoroczna edycja biegu była pod wieloma względami rekordowa. Przede wszystkim zanotowano wzrost frekwencji o 43% w stosunku do 2016 roku. We wszystkich biegach w ramach Milano Marathon 2017 wzięło udział ponad 15 000 biegaczy z całego świata! Zwyciężył Kenijczyk Edwin Koech z czasem 2:07:13 (najszybciej przebiegnięty maraton w całej historii Włoch!), wśród kobiet triumfowała etiopka Abdela Godana z czasem 2:10:05.

Jak podsumowała Andrea Trabuio – organizatorka zawodów: „Mieliśmy nadzieję na rekordową edycję ale wyniki, które zostały osiągnięte przekroczyły nasze najśmielsze oczekiwania. Zorganizowaliśmy najszybszy maraton jaki kiedykolwiek odbył się we Włoszech, z włoskim sportowcem na podium, osiągając największą liczbę uczestników w historii.”

O tym, że Mediolan jest wyjątkowym miejscem nie trzeba nikogo przekonywać. Tegoroczna trasa maratonu podobnie jak w latach ubiegłych będzie przebiegać wzdłuż najważniejszych zabytków miasta. Jeśli więc chcesz zobaczyć na własne oczy Duomo – czyli monumentalną katedrę w Mediolanie, La Rinascence – ekskluzywny dom handlowy z butikami najlepszych projektantów, okazały pałac Sforzów z przylegającym do niego parkiem Sempione, stadion piłkarski San Siro, teatr La Scala czy wiele innych atrakcji w trakcie jednego biegu – lepszej okazji mieć nie będziesz. Start i meta zawodów mieści się w samym sercu miasta – Corso Venezia.

Jak na światową stolicę mody przystało sponsorem tytularnym biegu jest EA7 Emporio Armani a najprawdopodobniej najcenniejszym elementem pakietu startowego – koszulka biegowa tego projektanta!

Maraton w Mediolanie odbywa się w ten sam dzień co maraton w Rzymie. Przewagą jednak tego pierwszego jest trasa. EA7 Milano Marathon to najszybszy maraton we Włoszech! Na całej trasie jest jedynie 125 metrów przewyższenia oraz tylko 3100 metrów kostki brukowej. Przewidywana temperatura w trakcie biegu oscyluje w granicach 10-19 stopni Celsjusza. Te warunki sprawiają, że jest to wręcz idealne miejsce do pobicia swojego rekordu życiowego!

Atutem Mediolanu jako biegowej destynacji jest również rozwinięta siatka tanich połączeń lotniczych z każdego krańca Polski oraz bogata oferta hotelowa i gastronomiczna.

Dodatkową atrakcją może być również mecz ligowy pomiędzy AC Milan a Sassuolo (beniaminek Serie A), który odbędzie się w dniu maratonu o godzinie 15:00.

Aktualna cena pakietu startowego wynosi 71 euro – do 15 lutego, potem wzrasta do 81 euro. Należy pamiętać, że żeby wziąć udział w biegu należy mieć zaświadczenie od lekarza zezwalające na tego typu aktywność.

Oprócz maratonu można wziąć również udział w sztafecie maratońskiej, nie zabraknie również biegów dla dzieci w wieku szkolnym.

Jeśli zastanawiasz się nad wzięciem udziału w zawodach – napisz na adres e-mail: testyoutdoorowe@gmail.com, organizujemy grupowe kupno pakietów startowych w promocyjnej cenie 45 euro!

Zwiedź Mediolan na biegowo i pobij swój rekord życiowy!

Translate »