Marka, która bieganie ma we krwi. Saucony sponsorem technicznym ONICO Gdynia Półmaratonu
(c) Wszelkie prawa zastrzeżone! www.sportografia.pl, www.sportevolution.pl

Marka, która bieganie ma we krwi. Saucony sponsorem technicznym ONICO Gdynia Półmaratonu

Jeden z największych biegów masowych na Pomorzu zbliża się wielkimi krokami. Już 18 marca biegacze staną na starcie ONICO Gdynia Półmaratonu. Organizatorzy przygotowali aż 10 tysięcy pakietów startowych, licząc na rekordową frekwencję. Sponsorem technicznym trzeciej edycji półmaratonu została marka Saucony, która bieganie ma we krwi.

 

Amerykańska marka powstała z pasji do biegania i od samego początku kieruje się hasłem „Run Your World”. Profesjonaliści cenią sportowe modele butów Saucony za innowacyjne rozwiązania technologiczne, które spełniają ich najwyższe oczekiwania. Ponadto, obuwie dedykowane biegaczom charakteryzuje się wyjątkowo lekką wagą, unikalnym designem oraz starannością wykonania. Marka po raz pierwszy będzie wspierać uczestników ONICO Gdynia Półmaratonu.

Półmaraton w Gdyni to jedno z największych wydarzeń biegowych w Polsce. Atmosfera w trakcie wydarzenia jest niepowtarzalna. Nasza marka została stworzona z myślą o biegaczach, dla których sport jest prawdziwą pasją, dlatego nie może nas tam zabraknąć. Ponadto, zadbamy o wyjątkową pamiątkę z trasy. Każdy biegacz ma swój indywidualny, niepowtarzalny styl, który będzie mógł zaprezentować podczas mijania strefy Saucony. Fotkę w biegu będzie można znaleźć w naszych mediach społecznościowych – powiedział Grzegorz Grzegorczyk, Sales&Marketing Director WPC Sport, wyłącznego dystrybutora marki Saucony w Polsce.

 

Nie bez powodu oficjalnym butem półmaratonu w Gdyni został model Triumph ISO 4, który dzięki zwiększonej powierzchni pianki EVERUN, zapewnia maksymalną amortyzację podczas biegu. Dodatkowo, innowacyjna technologia potęguje zwrot energii nawet do 83%. Parametry techniczne tego modelu doskonale sprawdzą się na asfalcie, tym bardziej że takie warunki zwykle towarzyszą miejskim imprezom biegowym.

Poprzednie edycje były dla nas bardzo udane. Impreza rozwija się z roku na rok, o czym najlepiej świadczy rosnące zainteresowanie uczestników. Najbliższa edycja prawdopodobnie przyniesie frekwencyjny rekord, dlatego mamy nadzieję, że wspólnie z Saucony będziemy świętować sukces nie tylko organizacyjny, ale również frekwencyjny – dodała Natalia Jędrzejczyk, rzecznik prasowy ONICO Gdynia Półmaratonu.

Impreza w Gdyni to nie tylko rywalizacja w półmaratonie. Dystans będzie można również pokonać w sztafecie. Dzień przed biegiem głównym odbędą się także biegi dla dzieci. Gdynia będzie gospodarzem mistrzostw świata w półmaratonie w 2020 r.

Zdjęcia: www.sportografia.pl, www.sportevolution.pl

Translate »