Orobie Ultra-Trail 2017

Orobie Ultra-Trail 2017

Ponieważ zaczął się maj, to wraz z żoną zaczęliśmy zastanawiać się nad wakacjami. Wystarczyło szybkie przejrzenie cen lotów w terminie naszego urlopu by niemal bez wahania (no dobra, braliśmy pod uwagę jeszcze Islandię) zdecydować się na lot do Włoch, a dokładniej na północ: Mediolan-Bergamo. Udało nam się kupić bilety w dwie strony (z Katowic) WizzAirem za… 170 złotych od osoby. To cena porównywalna z przejazdem Pendolino na trasie Katowice-Warszawa. Uznaliśmy, że Włochy mają dużo do zaoferowania – i góry, i piękne zabytkowe miasta, i morze (głównie dla dziecka), no i nasza ulubiona kuchnia.

I właśnie dzięki tej naszej wakacyjnej wycieczce natknąłem się na Orobie Ultra Trail 2017, imprezę w której na pewno będę chciał wziąć udział. Jak już wspominałem loty z polskich miast na lotnisko w Bergamo są śmieszne tanie, a samo miasto ma podobno sporo do zaoferowania. Niemniej spodziewam się, że te miejskie atrakcje nijak mają się do tego, co można zobaczyć w trakcie pokonywania trasy biegu.

Impreza jest dość młoda – w tym roku odbędzie się dopiero trzecia edycja. Jednak zdecydowanie zachęca trasą przez Alpy z metą w centrum włoskiego Bergamo. W ramach imprezy do wyboru biegaczy są trzy dystanse:

OROBIE ULTRA TRAIL

Dystans: 140 km
Przewyższenie: +9500 m
Start: Clusone, Val Sierana
Meta: Bergamo, Città Alta
Limit czasu: 46 godzin
Termin:28-29-30.07.2017
Limit uczestników: 700

GRAN TRAIL OROBIE

Dystans: 70 km
Przewyższenie: +4200 m
Start: Carona, Val Brembana
Meta: Bergamo, Città Alta
Limit czasu: 24 godziny
Termin:29-30.07.2017
Limit uczestników: 1300

BERGAMO URBAN TRAIL

Dystans: 20 km
Przewyższenie: +700 m
Start: Bergamo
Meta: Bergamo, Città Alta
Limit czasu: 4 godziny
Termin:28.07.2017
Limit uczestników: 500

Na wszystkie dystanse można się jeszcze rejestrować (na najdłuższy są dodatkowe wymagania). Jeśli ktoś podobnie jak ja chce połączyć wczasy we Włoszech ciekawym biegiem górskim to chyba nie można lepiej trafić 🙂

Oficjalna strona biegu (z regulaminem, zapisami i wszystkimi niezbędnymi informacjami): www.orobieultratrail.it

Facebook biegu: www.facebook.com/OrobieUltraTrail/

Zdjęcia: Facebook

Translate »