Święto biegowe w Radkowie już w najbliższy weekend!

Święto biegowe w Radkowie już w najbliższy weekend!

Przed nami trzecia edycja zawodów Garmin Ultra Race, czyli trzy dni rywalizacji na czterech dystansach w pięknej scenerii. W terminie 14-16 września do Radkowa przyjadą miłośnicy biegów ultra z całej Polski, aby zmierzyć się z Górami Stołowymi. Zawody w szybkim czasie zdobyły ogromną popularność i uznanie zawodników, co z pewnością wpłynęło na tegoroczny rekord frekwencji – na listach startowych widnieją nazwiska ponad 1700 zawodniczek i zawodników!

W tym roku Garmin Ultra Race to po raz pierwszy cztery dystanse do wyboru: 81 km, 53 km, 24 km oraz 9 km. Zawody rozpocznie piątkowa (14 września) rywalizacja na najdłuższym dystansie – 81 km, na którym przewyższenia wyniosą +2680m/-2680 m. Zawodnicy pobiegną szlakami Parku Narodowego Gór Stołowych, na trasie mijać będą między innymi: Wodospad Pośny, malownicze Błędne Skały i kultowe schronisko na Pasterce. W sobotę (15 września) kolejnych śmiałków czeka start na dystansie ultra, tym razem będą to 53 km, a przewyższenia wyniosą +1840 m/-1840 m. W niedzielę obędą się zawody na krótszych dystansach: 24 km (+ 820 /- 820 m) oraz 9 km (+450 /-450 m). Ciekawostką jest fakt, że wszystkie cztery trasy prowadzą zarówno po polskiej, jak i czeskiej stronie Gór Stołowych. Ostatni dzień imprezy to również zawody biegowe dla dzieci z cyklu Garmin Ultra Kids. Najmłodsi wezmą udział w wyścigach na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Znakomita lokalizacja doceniana przez biegaczy, a także perfekcyjne oznakowanie tras i niepowtarzalna atmosfera zawodów w Radkowie to z pewnością nie jedyne atuty tej imprezy. W tym roku Garmin Ultra Race ponownie znalazł się na liście biegów kwalifikacyjnych do Ultra Trail du Mont Blanc, jednego z najtrudniejszych ultramaratonów górskich w Europie. Do zdobycia będzie łącznie 8 punktów kwalifikacyjnych. Wszyscy, którzy w limicie czasowym ukończą dystans 81 km otrzymają 4 punkty kwalifikacyjne, 53 km zamienione zostanie na 3 punkty, a 24 km to 1 punkt.

Garmin Ultra Race, w szczególności na krótszych trasach uchodzi za imprezę idealną dla początkujących biegaczy ultra. Corocznie wielu zawodników rozpoczyna tutaj swoją przygodę z tym sportem i zasiada na tronie jako #królGUR. Tegoroczna edycja Garmin Ultra Race w Radkowie to całkiem nowy rozdział w historii tych zawodów, ze względu na nową klasyfikację, która powstała z myślą o najwytrwalszych i najbardziej zaciętych biegaczy górskich. Klasyfikacja 3-dniowa, bo o niej mowa, w której będzie można zmierzyć się z łącznym dystansem 158 km (81 km + 53 km + 24 km) o sumie przewyższeń +5340 m/-5340 m będzie idealnym wyzwaniem dla tych co kochają dystans, przewyższenia i pokonywanie gór delektując się pięknymi widokami.

„Nazwiska wszystkich zawodników, którym uda się ukończyć ten etapowy wyścig zostaną wyryte na skale lokalnego piaskowca. Na tym głazie uwiecznieni będą wszyscy, którzy w wyznaczonym limicie ukończą trzy biegi rozgrywane w ramach tego festiwalu biegowego w jednym roku. 6,5 tonowa bryła stoi nad Zalewem w Radkowie, tam, gdzie start i meta Garmin Ultra Race”. – powiedział Marcin Florek, organizator zawodów z Labosport Polska.

To już ostatni moment, aby zapisać się na zawody. Żeby wziąć udział w Garmin Ultra Race oraz Garmin Ultra Kids wystarczy wypełnić Formularz Zgłoszeniowy znajdujący się na oficjalnej stronie imprezy: www.ultrarace.pl

Translate »