Tallinna Maraton – poznaj trasy tegorocznej edycji!

Tallinna Maraton – poznaj trasy tegorocznej edycji!

Tegoroczna edycja Tallinna Maraton jest wyjątkowa z wielu powodów. Kolejnym z nich jest jedna z najistotniejszych kwestii – trasa zawodów. W 2018 po raz pierwszy w historii bieg na dystansie maratonu zostanie rozegrany na jednej pętli! Prócz tego znane są już trasy półmaratonu oraz biegu na 10 km!

Tallinna Maraton odbędzie się w terminie 7-9 września. Impreza jest częścią oficjalnych obchodów 100-lecia Estonii i z tej okazji organizatorzy szykują na uczestników wiele atrakcji, które po kolei nam prezentują.

Jakiś czas temu zaprezentowano oficjalne koszulki zawodów, które otrzymają w pakiecie startowym wszyscy, którzy zdecydują się pokonać dystans maratoński (zawodnicy startujący w innych biegach koszulkę mogą kupić). Koszulka wykonana z wysokiej jakości materiału technicznego jest bezpośrednio inspirowana estońską flagą i prezentuje się naprawdę rewelacyjnie.

Ujawniono już również projekt oficjalnych medali, które również nawiązują do Estonii – ich narodowym kwiatem jest słonecznik, który jest równocześnie głównym motywem medalu. Zależnie od wybranego dystansu medale różnią się wielkością oraz kolorem (złoty – maraton, srebrny – półmaraton, brązowy – 10 km). Na pewno będą stanowić nietuzinkową i wyróżniającą się pamiątkę w kolekcji każdego biegacza.

Dziś z kolei przedstawiono trasy wszystkich trzech dystansów. To co wydaje się najważniejsze dla biegaczy – po raz pierwszy od kiedy organizowany jest maraton w Tallinnie zostanie on rozegrany na jednej pętli! Mało tego, start odbędzie się w ścisłym centrum miasta a ostatnie kilometry będą przebiegać po zabytkowej starówce wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO! Można więc spodziewać się dopingu kibiców na ostatnich, trudnych kilometrach. Prócz tego nie zabraknie biegu brzegiem morza, wokół skansenu czy Akademii Morskiej. Co niezwykle istotne została wytyczona również w ten sposób, by być możliwie płaska. W połączeniu z temperaturą oscylującą we wrześniu w granicach 14-17 stopni Celsjusza można więc spodziewać się, że wielu biegaczy zaatakuje i pobije swój rekord życiowy (w zeszłym roku zwycięzca osiągnął czas 2:09.22).

Również trasy półmaratonu i biegu na 10 km należą do bardzo interesujących. Pierwszy z nich pozwala biec wzdłuż zatoki fińskiej, drugi z kolei skupia się wokół zabytkowej, przepięknej starówki i nieopodal Muzeum Morskiego.

Więcej informacji oraz możliwość rejestracji znajdziesz na oficjalnej stronie: http://www.jooks.ee/en/tallinn-marathon/

 

Translate »