UltraJanosik 2020

UltraJanosik 2020

Nareszcie mamy dobre wiadomości dla amatorów górskiego biegania. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na upragniony restart sezonu biegowego. W związku z powyższym możemy z radością ogłosić, że V edycja Ultra Janosika odbędzie się w dniach 28-30 sierpnia 2020 jak zwykle w Niedzicy. Co ważniejsze, wszystko pozostaje tak samo i na takich samych warunkach, jak przed czasami pandemii. Biegacze mają do dyspozycji aż 7 dystansów. Lista startowa najdłuższej 110-kilometrowej Legendy niestety jest już zamknięta, ale na pozostałe dystanse zapisy są wciąż otwarte. Pomsta Janosika (+80 km), Spiska Pętla (+55 km) i Zbójnicka Śleboda (+30 km) czekają na wszystkich, którzy chcą odkryć piękno Słowackich Tatr i polskiego Spisza, krainy kryjącej do dziś wiele tajemnic.

Nowością tegorocznej edycji Ultra Janosika będą 2 niedzielne biegi, które rozegrane zostaną na pięknej, nowo otwartej trasie rowerowej, która biegnie wokół Jeziora Czorsztyńskiego. Oprócz znanej z poprzednich edycji Ledwo Dychy rozegrany zostanie półmaraton. Na 2021 rok planowane jest przeprowadzenie tam zawodów na dystansie maratonu. Trasa obydwu dystansów prowadzi wzdłuż linii brzegowej Zalewu Czorsztyńskiego. Głównym celem pozostaje tradycyjnie przebiegnięcie wybranego dystansu, ale cała reszta jest absolutnie niepowtarzalna. Na trasie będą czekać MOR,y, czyli miejsca obsługi rowerzystów zamienionych czasowo na miejsca obsługi runnersów. Na najdłuższej trasie będzie ich 5, w tym dwa punkty kontrolno-rozrywkowe, w Dębnie i Falsztynie. Tam na biegaczy czekać będą atrakcje przygotowane przez górali. Oprócz tradycyjnego biegowego menu zawodnicy będą mieli okazję posmakować regionalnych specjałów! Skoczna muzyka, krzepiące jedzenie i miejscowy izotonik sprawią, że nogi same poniosą prosto do mety na Polanę Sosny w Niedzicy. Z uśmiechem po medale i sławę. A na mecie ciąg dalszy góralskiej fiesty w doskonałym towarzystwie.

Tego trzeba koniecznie spróbować. Najpiękniejsza ścieżka rowerowa w Polsce dla biegaczy, pierwszy maraton w Polsce dla koneserów pięknych widoków i smakoszy, który nawet nie wypada wygrać. Półmaraton du Medoc na Spiszu, krainie jeszcze mało w Polsce znanej, a wartej tego, by ją odwiedzić. No i oczywiście wymagające tatrzańskie szlaki, które są zawsze wyzwaniem dla miłośników trailowego biegania.

Spotkajmy się zatem w Niedzicy na Polanie Sosny.

Oficjalna strona zawodów: https://tourdezboj.com/ultrajanosik/

Zdjęcia: Oficjalny FB zawodów

Translate »