Wizz Air sponsorem tytularnym 1st Wizz Air Katowice Half Marathon

Wizz Air sponsorem tytularnym 1st Wizz Air Katowice Half Marathon

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła 5 kwietnia 2018 w Katowicach, że została sponsorem tytularnym 1st Wizz Air Katowice Half Marathon, wyjątkowej imprezy biegowej, która odbędzie się 10 czerwca w Katowicach.

Ogłoszenie to po raz kolejny podkreśla zaangażowanie Wizz Air w promocję aktywnego stylu życia. Linia jest już sponsorem tytularnym kilku innych wydarzeń biegowych w swoich bazach w Europie. Wizz Air Budapest Half Marathon, Wizz Air Debrecen Airport Run, Wizz Air Kyiv City Marathon, Wizz Air Cluj-Napoca Marathon, Wizz Air Sofia Marathon i Wizz Air Skopje Marathon to imprezy, które cieszą się popularnością zarówno wśród biegaczy, jak i turystów.

Od swojego pierwszego lotu w 2004 roku, Wizz Air stale rozbudowuje siatkę połączeń. W ubiegłym roku linia uruchomiła siedem nowych tras z Katowic i przewiozła dwa miliony pasażerów na swoich niskokosztowych trasach w katowickiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 15% w porównaniu do 2016 roku. W czerwcu tego roku WIZZ umieści 7. samolot w bazie w Porcie Lotniczym Katowice tworząc tym samym 36 miejsc pracy.

Po niedawnym otwarciu trasy do Lwowa, w czerwcu linia poszerzy ofertę z Katowic o kolejnych osiem wyjątkowo atrakcyjnych kierunków takich jak Faro i Porto w Portugalii, Charków na Ukrainie, Monachium Memmingen w Niemczech oraz Malaga w Hiszpanii. WIZZ obecnie oferuje 41 niskokosztowych tras z Katowic.

Podczas konferencji prasowej 5 kwietnia w Katowicach, Zsuzsa Poos, Dyrektor Marketingu
w Wizz Air, powiedziała:
“Z ogromną radością ogłaszamy kolejne biegowe wydarzenie WIZZ. Objęcie sponsoringiem tytularnym 1st Wizz Air Katowice Half Marathon po raz kolejny podkreśla zaangażowanie Wizz Air zarówno w propagowanie zdrowego trybu życia, jak również w działalność linii na Śląsku. Jesteśmy przekonani, że ten wyjątkowy bieg zyska popularność wśród najbardziej doświadczonych biegaczy oraz tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem. Niskokosztowe podróże lotnicze oraz bieganie mają dużo wspólnego: gwarantują nowe doświadczenia i są dostępne dla wszystkich. WIZZ oferuje niezwykłe możliwości zarówno w sporcie jak i w podróżowaniu. Zachęcamy wszystkich naszych klientów do skorzystania z obu okazji. Do zobaczenia 10 czerwca w Katowicach!”

„Cieszę się, że w Katowicach, w mieście, w którym promujemy zdrowy styl życia, już w czerwcu będziemy gościć biegaczy z całego świata, podczas wyjątkowego wydarzenia Wizz Air Katowice Half Marathon.  Jestem przekonany, że półmaraton zostanie pozytywnie odebrany zarówno poprzez zawodników, jak i kibiców, których już dziś serdecznie zapraszam do wspólnego kibicowania w malowniczych zakątkach Miasta, przez które prowadzi trasa biegu.”Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice

Mateusz Banaś, dyrektor biegu: Jest mi niezwykle miło, że udało nam się zbudować projekt jakim jest Wizz Air Katowice Half Marathon. Takiego wydarzenia brakowało przez lata na biegowej mapie Katowic, patrząc na to co dzieje się w innych dużych miastach zarówno na Śląsku jak i w Polsce. Ostatnia dekada to dynamiczny wzrost liczby miłośników biegania i ulicznego ścigania się. Już ponad 1/4 Polaków biega regularnie i obserwując rosnącą frekwencję w zawodach na całym świecie mamy szansę stworzyć kolejne wielkie wydarzenie dla Katowic. Dzięki życzliwości Sponsora, jak i przychylności władz miejskich, będziemy w stanie konkurować z najlepszymi półmaratonami w Europie. W ciągu kilku lat będziemy stopniowo rozwijać bieg i budować markę zarówno Katowic jak i naszych Sponsorów, na czele z liniami lotniczymi Wizz Air, dla których Katowice i cała Metropolia są bardzo ważnym odbiorcą. Osobiście jako maratończyk z ponad 10-letnim doświadczeniem i członek Fundacji „Cała Naprzód”, mam wielką satysfakcję z tego, iż będziemy mieli wkład w promocję Katowic i aktywności fizycznej wśród mieszkańców. Trasa biegu prowadzi przez wiele pięknych i zróżnicowanych miejsc pokazując jak się rozwijają. Bo Katowice to „Miasto Ogrodów” nie tylko z nazwy, ale przede wszystkim metafora rozwijającego się miasta i społeczności. Chcielibyśmy dzięki naszej pasji dać kolejny bodziec do rozwoju dla Katowic i Śląska, pokazując, że jesteśmy nie tylko regionem przemysłowym, kulturalnym, czy muzycznym, ale także miejscem wielkich wydarzeń sportowych. Bieganie jest najprostszą formą rekreacji. Pobiegnijmy razem przez serce Górnego Śląska!”

Strona biegu: https://halfmarathonkce.pl

Dystanse:

  • Półmaraton – 21,097 km Biegi towarzyszące – 5 i 10 km
  • Nordic Walking – 5 km
  • Bieg sztafetowy – 4 x 5 km
  • Biegi dla dzieci – 200 m, 400 m, 800 m

Warunki biegowe dostosowane są do każdego stopnia zaawansowania oraz wieku biegaczy, dzięki czemu całe rodziny będą miały zapewnioną masę pozytywnych emocji. Dla uczestników biegu przygotowano aż trzy tysiące pakietów startowych. Ceny pakietów rozpoczynają się już od 39 zł.

Translate »