28. Zimowa Uniwersjada z 12 medalami dla Polaków
PHOTO PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS KAZACHSTAN - ALMATY 28. ZIMOWA UNIWERSJADA W KAZACHSTANIE N/Z JAKUB KOT - BRAT MACIEJA KOTA POCZAS UNIWERSJADY 30/01/2017 KOT JAKUB SKOKI NARCIARSKIE UNIWERSJADA WSZYSTKIE ZDJECIA NA HTTP://AGENCJA.SE.COM.PL

28. Zimowa Uniwersjada z 12 medalami dla Polaków

W dniach 29 stycznia – 8 lutego 2017 r. w Ałmatach odbyło się sportowe święto studentów – 28. Zimowa Uniwersjada. Polacy zdobyli aż dwanaście medali. Świetnie zaprezentowali się nie tylko w dyscyplinach sportowych, ale także w odzieży przygotowanej dla nich przez markę Dare 2b.

Akademicka Reprezentacja Polski zdobyła pięć złotych, dwa srebrne i pięć brązowych medali, co dało biało-czerwonym piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. Zwyciężyli Rosjanie, którzy wyprzedzili reprezentacje Kazachstanu i Korei Południowej.

Polskich sportowców na tegoroczną zimową uniwersjadę ubrała marka Dare 2b, która specjalizuje się w produkcji odzieży dla miłośników sportów zimowych: narciarzy, snowboardzistów i wszystkich, którym zima nie przeszkadza w uprawianiu aktywności. O zaletach tej odzieży przekonali się już wcześniej członkowie akademickiej reprezentacji Polski na Zimową Uniwersjadę, rozgrywaną w hiszpańskiej Grenadzie i słowackim Szczyrbskim Plesie oraz podczas Letniej Uniwersjady w Gwangju w Korei Południowej w 2015 roku.

W tym roku odbędzie się jeszcze letnia uniwersjada w Tajpej na Tajwanie. Kolejna zimowa uniwersjada dopiero w 2019 roku w rosyjskim Krasnojarsku.

Przedstawiamy galerię zdjęć z najlepszych polskimi studentami-sportowcami w oficjalnej odzieży partnera reprezentacji – marki Dare 2b. Autorem zdjęć jest Paweł Skraba.

Wyjazd na Uniwersjadę finansowany był przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Oficjalnym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski była Polpharma – lider polskiego rynku farmaceutycznego i kluczowy polski inwestor w Kazachstanie. Partnerem była marka Dare2b – producent odzieży sportowej. Patronami medialnymi reprezentacji byli Onet.pl i Przegląd Sportowy.

Translate »