30 lat ikony eksploracji

30 lat ikony eksploracji

Już od kilku sezonów największe domy mody powracają do kultowych wzorów i modeli ze swoich kolekcji sprzed lat. Trend ten nie ominął również rynku odzieży outdoorowej. W 30. rocznicę powstania Mountain Jacket, w wiosennej ofercie The North Face pojawią się nowe modele kurtek, inspirowane klasycznym wzorem z 1985 roku.

30 lat temu firma The North Face stworzyła kurtkę, która wyznaczyła nowe standardy w projektowaniu odzieży outdoorowej. Wykorzystując najnowsze technologie, dostępne w danym momencie na rynku, była w stanie sprostać wymaganiom i potrzebom najbardziej wymagających odkrywców i podróżników. Swoją niezawodność potwierdziła już w 1987 roku, podczas wyprawy Snowbird Everest Expedition, kiedy to przeszła prawdziwy test wytrzymałości w najcięższych warunkach atmosferycznych – od ulewnych deszczy po ekstremalne zimno.

Wiosenna kolekcja Mountain Jacket dedykowana jest przede wszystkim tym, którzy nigdy nie przestają odkrywać i nawet w codziennym życiu nie chcą zatracić ducha prawdziwego podróżnika. Każdy z modeli kurtek Mountain został więc zaprojektowany tak, by spełniać indywidualne potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.

1985 Limited Mountain Jacket (2) 1985 Limited Mountain Jacket (1)

The North Face 1985 Limited Mountain to doskonały wybór dla tych, którzy nawet podczas ulewnych deszczy nie rezygnują z ruchu. Membrana Gore-Tex 2L chroni przed wiatrem i wilgocią a jednocześnie zapewnia doskonałą „oddychalność”. Zapinane na zamki liczne kieszenie zmieszczą wszelkie niezbędne w ciągu dnia akcesoria.

1985 Rage Mountain Jacket (3)

1985 Rage Mountain Jacket (2)

1985 Rage Mountain Jacket (1)
The North Face 1985 Rage Mountain i The North Face Heritage Mountain Jacket to nieco mniej zaawansowane technologicznie modele. Wykonane odpowiednio z membrany HyVent 2L oraz bawełny z dodatkiem woskowanego nylonu, ochronią przed deszczem a ich dopasowany do sylwetki krój i strategicznie rozmieszczone kieszenie zapewniają znakomity komfort podczas aktywnych dni w mieście.

1985 Seasonal Heritage Jacket (1)

Najlżejszym modelem w kolekcji Mountain jest The North Face 1985 Seasonal Mountain Jacket. Ważąca zaledwie 77 g/m2, dzięki możliwości spakowania jej we własnym rękawie, będzie niezawodna jako kurtka awaryjna, na wypadek załamania pogody.

The North Face 1985 Limited Mountain – 1 399 pln
The North Face Heritage Mountain Jacket – 849 pln
The North Face 1985 Rage Mountain – 599 pln
The North Face 1985 Seasonal Mountain Jacket – 299 pln

Kolekcja Mountain Jacket dostępna będzie w wybranych sklepach od lutego 2015 roku.

Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.thenorthface.eu/mountain-jacket

Źródło: Informacja prasowa

Translate »