300 kilometrów śnieżnej pustyni – opowieść o Fjällräven Polar

300 kilometrów śnieżnej pustyni – opowieść o Fjällräven Polar

6 kwietnia 2015 dwudziestoosobowa grupa osób z całego świata przemierzyła na psich zaprzęgach trasę od Signaldalen w Norwegii, aż do lasów koło Jukkasjärvi, w szwedzkiej Laponii. W śnieżną podróż wyruszyła również Kate Zamana, która reprezentowała Polskę podczas tegorocznej edycji Fjällräven Polar. To niezwykłe przeżycie, jak sama mówi odmieniło jej życie, ujęła na fotografiach, które już 9 września zawisną w warszawskiej klubokawiarni Południk Zero. Wystawa urozmaicona prezentacją i spotkaniem z samą Kate rozpocznie się o godzinie 19:00.

zgłoszenie

Trasa Fjällräven Polar przebiega przez 300 kilometrową arktyczną tundrę w północnej części Skandynawii. Na wyprawę zgłosić się może każdy, niezależnie od wcześniejszych doświadczeń z psimi zaprzęgami. Spośród wszystkich aplikacji 10 osób wybierają internauci poprzez głosowanie na stornie internetowej www.fjallraven.com, pozostałe 10 wybiera jury. Założeniem Fjällräven Polar jest pokazanie „zwykłym” ludziom, że każdy może wziąć udział w tej niezwykłej zimowej przygodzie. Wystarczy tylko znaleźć w sobie odwagę, żeby wysłać zgłoszenie.

Polar 2015

Na liście wybranych znalazła się Kate Zamana – fotograf, rysownik, podróżniczka. Ta podróż odmieniła jej życie. Po traumatycznym przeżyciu związanym z utratą słuchu na nowo musiała zdefiniować swoje cele i marzenia. Jednym z nich było uczestnictwo w wyprawie Fjällräven Polar. Jury ujęła swoją niesamowitą historią i grafiką, którą stworzyła z myślą o zgłoszeniu. O podróży, zmaganiu się ze słabościami, burzy śnieżnej oraz o tym jak wygląda zorza polarna na żywo, opowie 9 września o godzinie 19:00 w podróżniczej klubokawiarni Południk Zero przy ul. Wilczej 25.

polar

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/845899915517155/

Translate »