5 jasnych prezentów na Święta

5 jasnych prezentów na Święta

Na horyzoncie zima, a to dobra wiadomość dla miłośników gór. Warto więc przejrzeć zawartość plecaka i uzupełnić sprzętowe braki. Oto 5 lampek idealnych na prezent.

Czołówka przydaje się w górach cały rok, ale zimą nabiera na znaczeniu. Gwałtowne zmiany pogody, zamiecie, szybko zapadający zmrok. To tylko niektóre powody, dla których warto mieć solidne źródło światła.

MT_PHANTOM

  1. Phantom

Wyposażony w soczewki światła rozproszonego i skupionego o mocy 500 lumenów oraz 4 diody ciepłego światła Phantom, to rozwiązanie dla tych, którzy nie uznają kompromisów. Lampka świeci nie tylko z przodu, ale też z tyłu (3 kolory światła koszyka na baterie), co sprawia, że podczas wspinaczki perfekcyjnie widzi się, ale jest się też widocznym. Latarka posiada system płynnej regulacji światła (ADS), który pozwoli z łatwością dobrać jego odpowiednią moc. Phantom zapamięta ostatni używany tryb i oszczędzi słabnące baterie dzięki systemowi kontroli napięcia. Wodo-
i wstrząsoodporna, zapewni ponad 190 metrów zasięgu i nawet 40 godzin świecenia.

MT_CAMO

  1. Camo

Camo to przykład latarki czołowej, której działanie można perfekcyjnie dopasować do wymagań – umożliwia to m.in. funkcja fokus, która pozwala na regulację rozproszenia światła. To sprzęt dedykowany osobom, które szukają solidnego oświetlenia, którego obsługa nie będzie skomplikowana. Latarka zapewnia 300 lumenów mocy, co przekłada się na 190 metrów zasięgu. Dodatkowe diody tylne podniosą bezpieczeństwo w każdych warunkach, co można docenić poruszając się w grupie. Camo wyposażono także w kabel przedłużający, który umożliwia odpięcie go
i noszenie w kieszeni lub plecaku. Odporna na wilgoć, błoto, pył i upadki, może zapewnić światło nawet przez 6 dni! W sytuacji, gdy zmieniające się warunki pogodowe potrafią nieoczekiwanie wydłużyć wyprawę, liczy się każda dodatkowa godzina żywotności sprzętu.

MT_EPIC

  1. Epic

Najlepszą recenzją dla latarki czołowej Epic jest fakt, że na swoje wyposażenie wybrali ją ratownicy GOPR. Jednak Epic to nie tylko świetny wybór dla profesjonalistów, ale też dla każdego, kto po prostu ceni sobie niezawodność. Latarka pozwala nie tylko dostrzec więcej rzeczy na naszej drodze, ale też podnosi naszą widoczność – co będzie miało znaczenie w sytuacjach skrajnych. Wodoodporna (IPX4), wyposażona w diodę Samsung 3535 LED lampa dostarcza 180 lumenów regulowanego światła. Wbudowana przesłona zapewni światło zarówno do precyzyjnych czynności, jak i oświetlenia większego obszaru – i to bez użycia rąk. O maksimum bezpieczeństwa zadbają czerwone diody – z przodu i z tyłu lampy – przydatne przy wyprawach grupowych. Epic można zasilać dwoma rodzajami baterii, a wbudowany wskaźnik przypomni o ich wymianie. Pięć ustawień mocy, funkcja zapamiętani ostatniego trybu i nawet 280 godzin światła.

MT_M-FLARE

  1. M-Flare

Góry to teren nieprzewidywalny, miejsce, w którym zmiana pogody może spowodować konieczność wezwania ekipy ratunkowej. By ułatwić odnalezienie grupy warto mieć na wyposażeniu dysk sygnalizacyjny M-Flare. To bezpieczniejsza, bardziej ekologiczna i ładowalna wersja racy świetlnej. M-Flare emituje światło ostrzegawcze pozbawione iskier, otwartego ognia i nie wydzielające szkodliwych gazów. Odporna, gumowa konstrukcja sprawdzi się w każdych warunkach, Możliwość mocowania do słupków lub metalowych powierzchni za pomocą magnesów sprawi, że M-Flare nie podda się nawet najgorszej zamieci.

MT_WIZARD

  1. Wizard

Niezbędny sprzęt w czasie każdego długiego wyjścia w góry. Zapewni solidne oświetlenie w każdym obozowisku. Nieduża, lekka (258 gramów), a jednocześnie generująca potężną moc 520 lumenów. Ładowana przez micro USB spełnia funkcję banku energii. To deska ratunku dla rozładowanego smartfona lub GPS-u – dzięki Wizardowi nie będziemy zmuszeni do poruszania się po górach „na czuja”. Wodoodporna (IPX7), wyposażona we wskaźnik poziomu energii, wytrzyma upadek z 2 metrów wysokości. Do tego nawet 155 godzin działania w trybie SOS, który może uratować życie, gdy przez nieprzewidywalną pogodę wyprawa nie idzie po naszej myśli. Wielofunkcyjny i niezwykle designerski sprzęt, który musi być w każdym plecaku.

Mikołajki to idealna okazja do obdarowania bliskich prezentami, których zupełnie się nie spodziewają. Wybierając sprzęt, który przyda się w realizowaniu ich pasji pokażemy, że myślimy o ich bezpieczeństwie przez cały rok. To na wyprawie zagwarantuje oświetlenie z najwyższej półki.

Translate »