Aleksander Doba Podróżnikiem Roku National Geographic

Aleksander Doba Podróżnikiem Roku National Geographic

Aleksander Doba otrzymał tytuł Podróżnika Roku (Adventurer of the Year) 2015 od amerykańskiej edycji czasopisma National Geographic. Głosowanie trwało od 6 listopada do 31 stycznia i uczestniczyli w nim Internauci z całego świata. Aleksander Doba, jako pierwszy Polak w historii, znalazł się wśród 10 podróżników nominowanych do tej prestiżowej nagrody. W gronie pretendentów do nagrody znaleźli się również m.in. himalaista Ueli Steck, wspinacz Tommy Caldwell, narciarka Kit DesLauriers.

BEKAJA

68-letni Aleksander Doba odbył w zeszłym roku samotny rejs kajakiem przez Ocean Atlantycki, w najszerszym miejscu pomiędzy Europą i Ameryką Północną. Oznacza to 167 dni spędzonych w kajaku i ponad 12 500 km żeglugi. To osiągnięcie, które wymagało niesamowitego wprost optymizmu, hartu ducha i wytrwałości w zmaganiach zarówno z obiektywnymi trudnościami, jak i ze słabościami własnego ciała.

Była to już druga Transatlantycka wyprawa Aleksandra Doby. Pierwszą (4 lata temu) z Senegalu do Brazylii opisał w książce wydanej nakładem Wydawnictwa Bezdroża pt. Olo na Atlantyku. Kajakiem przez ocean. Co powoduje, że człowiek stawia sobie takie wyzwania? Co zmusza go do codziennej walki z samym sobą? Co sprawia, że mimo przeciwności podejmuje kolejne próby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć w książce Aleksandra Doby.

Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/olo-na-atlantyku-kajakiem-przez-ocean-aleksander-doba,bekaja.htm

Translate »