Anna Kącka – moc z biegania

Anna Kącka – moc z biegania

Kilkunastu zawodników reprezentujących różne dyscypliny sportu, a wśród nich młoda, dobrze zapowiadająca się biegaczka, specjalizująca się w bieganiu górskim – Anna Kącka. To kolejna nowa twarz w rosnącym w siłę teamie Dare2b.

Anna Kącka z zawodu jest projektantem graficznym, a bieganie stanowi dla niej źródło inspiracji. Jak przyznaje, z codziennych treningów czerpie energię do pracy. W biegach górskich startuje zaledwie od nieco ponad roku, ale od początku z sukcesami. W sezonie 2015 zakończyła rywalizację Ligi Biegów Górskich w Polsce na piątym miejscu.

Anna_Kacka_Zermatt-marathon_2015

„Anna jest zawzięta. Myślę, że w tym sezonie będzie mocna!” – mówi o niej jej trener, Marcin Świerc, dwukrotny mistrz Polski w skyrunningu oraz na dystansie długim i ultra. Czy Anna Kącka pójdzie w jego ślady? Jej najbliższy sprawdzian to Mistrzostwa Polski w Szczawnicy.

Jakie plany ma na przyszłość? „Pragnę się rozwijać i startować coraz więcej, nie tylko w biegach w Polsce, ale także za granicą” – zdradza nam Ania. Chciałaby zdobyć kwalifikację na Mistrzostwa Świata na Długim Dystansie w Podbrdo w Słowenii oraz planuje złamanie kobiecego rekordu w Biegu Rzeźnika. Czy to się uda? Będziemy mocno trzymać kciuki!

Anna Kącka jest kolejną biegaczką w teamie. Wcześniej dołączyli do niego Paweł „Pigmej” Krawczyk, Łukasz Zdanowski i Emilia Romanowicz, a wśród polskich sportowców innych dyscyplin związanych z Dare2b są także chodziarz, Grzegorz Sudoł, wspinaczka, Ida Kupś oraz wioślarki, hokeiści i kolarze.

Anna_Kacka_zima

Starty Anny Kąckiej w 2015 roku:

5 msc. Montrail Liga Biegów Górskich 2015

5 msc. Mistrzostwa Polski na Długim Dystansie, Szczawnica

4 msc. Ultramaraton Bieszczadzki

2 msc. Gorce Maraton

51 msc. Mistrzostwa Świata na Długim Dystansie, Zermatt

2 msc. Chudy Wawrzyniec

2 msc. Półmaraton w Bielsku-Białej

2 msc. Półmaraton w Jedlinie

2 msc. Półmaraton Ślężański

3 msc. Bieg na Magurkę

Translate »