Apparition – pierwsza na świecie transparentna naturalna skóra

Apparition – pierwsza na świecie transparentna naturalna skóra

Duńska marka ECCO od lat jest pionierem w swojej dziedzinie, zaskakuje jakością swoich produktów i zastosowanymi technologiami. Tym razem zespół ECCO Leather przedstawia najnowsze odkrycie – transparentną skórę Apparition. Oprócz przezroczystej faktury wyróżnia ją niezwykła delikatność i elastyczność. Dodatkowo Apparition jest odporna na wodę. Produkt ECCO Leather daje nieskończoną liczbę możliwości!

Poszukiwanie rozwiązań, które pozwoliłyby na produkcję transparentnej skóry, spędzało sen
z powiek zarówno garbarzom jak i projektantom. Do tej pory udawało się to jedynie przy wykorzystaniu skór małych zwierząt, takich jak kozy i owce. Mimo ogromnego sukcesu – materiał owszem był przezroczysty – równocześnie był wyjątkowo sztywny i twardy.

Niewielki zespół ECCO Leather przez trzy lata zgłębiał techniki garbowania skór wykorzystywane przez starożytnych Egipcjan i Greków. Łącząc je z nowoczesnymi technologiami dokonano przełomu! W rezultacie przy wykorzystaniu krowiej skóry, zespół ECCO Leather uzyskał miękki, transparentny materiał, który dodatkowo był niezwykle wytrzymały i wodoodporny. Dostępny w szerokiej gamie kolorów, ten rewolucyjny materiał może być wykorzystywany przy produkcji torebek, butów czy kurtek.

„Technika tworzenia transparentnej skóry, która jednocześnie pozostaje niezwykle miękka, to oczywiście nasz sekret.” – mówi Sruli Recht, dyrektor kreatywny ECCO Leather. „Wszystko zaczęło się od wyzwania jakie sobie postawiliśmy. Zaczęliśmy się zastanawiać jak stworzyć produkt, który byłby jednocześnie atrakcyjny wizualnie i przyjemny w dotyku. Zadaliśmy sobie pytanie – jak wyglądałby Święty Graal wśród skór? Według mnie byłby to materiał odrobinę futurystyczny, który mimo to nadal posiada właściwości za które kochamy naturalną skórę. Celem stała się transparentność. Inspiracją dla nas było to co przez lata udało się osiągnąć innym projektantom i garbarzom w dziedzinie tworzenia przezroczystych tkanin. Chcieliśmy znaleźć sposób na wykorzystanie naszego ogromnego doświadczenia w garbowaniu skór, które moglibyśmy połączyć z technologią wykorzystywaną w holenderskim ośrodku badawczo-rozwojowym. Po czasie udało nam się rozwiązać kilka praktycznych problemów jak trwałość, elastyczność i wodoodporność.”

Dzieło ECCO Leather zyskało nazwę Apparition, co w języku angielskim oznacza ducha lub widmo, oczywiście ze względu na swoją przezroczystość. „Stworzenie zupełnie nowego materiału to jedno, sukcesem jest użycie go przy produkcji i pokazanie co potrafi, jak zachowuje się w ruchu, jak się zgina, jaki jest w dotyku.” mówi Recht.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. „Apparition to fascynujący materiał do pracy, niezwykle innowacyjny” komentuje Recht. Specjalnie zaprojektowane buty i ubrania ze skóry transparentnej można zobaczyć w odcieniach zieleni, czerni, pomarańczy i czerwieni.


ECCO Leather
Zespół ECCO Leather jest dostarczycielem wysokiej jakości skór dla wielu firm, w tym kilku popularnych  marek modowych i projektantów. Główna baza mieści się w Holandii, jednak ECCO Leather ma swoje siedziby również w innych częściach Europy oraz w południowej Azji, czy na dalekim Wschodzie. Produkcja ECCO Leather dostosowana jest do rosnących potrzeb klientów, dzięki nieustannemu kontaktowi z producentami wyrobów skórzanych zespół ECCO Leather wie jakie są oczekiwania ludzi. ECCO Leather wie jak ważne jest połączenie tradycji z innowacją. Z myślą o tym powstał trzydniowy event Hot-Shop. To czas w którym w jednym miejscu mogą spotkać się projektanci, kupcy, menagerowie, marketingowcy i specjaliści w dziedzinie obróbki skór. To miejsce, w którym wyznaczane są nowe kierunki w produkcji skór.

Translate »