#BringYourOwn – Klean Kanteen promuje proekologiczną kampanię

#BringYourOwn – Klean Kanteen promuje proekologiczną kampanię

Amerykański brand Klean Kanteen promuje autorską kampanię społeczną #BringYourOwn, mającą na celu stosowanie pojemników wielokrotnego użytku. Równocześnie twórcy marki zachęcają do  rezygnacji z plastikowych produktów – szkodliwych zarówno dla człowieka, jak i dla planety.  

Akcja wpasowuje się w proekologiczny sposób myślenia twórców Klean Kanteen i działania zgodne z założeniami CSR (Corporate Social Responsibility – Społeczna Odpowiedzialność Biznesu). Hasło „We’re not just making bottles. We’re changing the world” jest flagowym potwierdzeniem tych założeń.

Instagram 1

Brand rozpoczął swoją działalność uważając, iż światowe zużycie plastiku już dawno wymknęło się spod kontroli. Produkty jego twórców są zdrową i bezpieczną alternatywą dla pojemników jednorazowego użytku. Misją marki jest spowolnienie wskaźnika zużycia szkodliwych dla środowiska materiałów – m.in. poprzez kampanię #BringYourOwn.

Klean-Day2-Boulder-642

Argumentacja założycieli Klean Kanteen jest prosta – domowym zaciszu łatwo zrezygnować z jednorazowych pojemników. Jednak wyzwanie pojawia się w kontekście zachowań konsumenckich podczas wizyty w punktach gastronomicznych, które  nie zawsze oferują alternatywę dla jednorazowych pojemników.  Dlatego brand poprosił swoich klientów o publikowanie zdjęć w mediach społecznościowych, na których mieliby oni pokazać, w jakich miejscach używają produktów marki, rezygnując równocześnie z jednorazowych pojemników. W Stanach Zjednoczonych hashtag  #BringYourOwn zyskuje coraz większą popularność – zwłaszcza na Instagramie, gdzie masowo pojawiają się zdjęcia klientów marki. Prezentują oni butelki i pojemniki Kleen Kanteen – używane zarówno w czasie terenowych eskapad, jak i w warunkach miejskich – na ulicy, w pracy czy miejscach typu lodziarnie i kawiarnie.

Klean-Day2-Boulder-326

W celu uświadomienia zagrożenia związanego z używaniem jednorazówek, Klean Kanteen podał niezwykłe, ale zarazem porażające w swoim wydźwięku statystyki.

  • Każdego roku zużywanych jest 58 miliardów papierowych kubków, co daje 128 kubków na osobę.
  • Gdyby zebrać obok siebie produkowane corocznie styropianowe kubki, pozwoliłaby to okrążyć Ziemię 436 razy.
  • W ciągu każdych 24 sekund zużywanych jest 44 110 jednorazowych kubków do kawy.
  • Gdyby Amerykanie przestaliby używać jednorazowych kubków, zaoszczędzonoby ich 160 milionów sztuk każdego dnia.
  • Przeciętna amerykańska rodzina wyrzuca każdego miesiąca plastik o wadze odpowiadającej zsumowanej wadze wszystkich jej członków.
  • Co roku wyrzucanych jest 35 miliardów plastikowych butelek po wodzie.
  • Plastik stanowi 10% generowanych przez ludzi śmieci.

Time Lapse from Klean Kanteen on Vimeo

Translate »