Chłodzące działanie ksylitolu w dziecięcych ubraniach Reimy

Chłodzące działanie ksylitolu w dziecięcych ubraniach Reimy

W swojej najnowszej kolekcji na lato 2020 Reima prezentuje rozwiązania, które pozwolą najmłodszym czuć się świeżo i bezpiecznie pomimo letnich upałów.

Historia fińskiej marki Reima sięga 1944 roku. Obecnie firma jest wiodącym producentem odzieży dla aktywnych dzieci do 12 roku życia na każdą porę roku. Reima wierzy, że dzieci powinny mieć jak najlepsze warunki do swobodnej zabawy, nieograniczonego ruchu i nauki poprzez działanie. Dlatego właśnie ubrania i obuwie Reimy tworzone są tak, by były łatwe w utrzymaniu, komfortowe niezależnie od pogody i wytrzymałe dla więcej niż jednego właściciela.

Chłodny chillout z Xylitol Cool

W słoneczne i upalne letnie dni trudnej jest zapewnić dzieciom właściwą ochronę przed przegrzaniem. Pomóc w tym może nowa linia ubrań Xylitol Cool – ta innowacyjna technologia od marki Reima obniża temperaturę ciała, gwarantując dzieciom uczucie chłodu i pozwalając na dłuższy komfort podczas letnich zabaw.

Efekt chłodzący z jadalnych słodzików

Chłodząca moc materiałów w kolekcji Xylitol Cool pochodzi z ksylitolu i erytrytolu. Obie substancje występują naturalnie i wykorzystywane są jako niskokaloryczne słodziki. Dzięki temu wykończenie jest pozbawione toksycznych substancji i bezpieczne, a do tego ubrania są elastyczne i gładkie w dotyku.

Źródłem ksylitolu są niektóre owoce, warzywa i rośliny. Odkryty został w Niemczech w XIX wieku, a skomercjalizowany przez fińskich specjalistów w latach 70. Od tego czasu pochodzący przede wszystkim z kory brzozy słodzik stosowany jest jako zamiennik cukru w diecie, a także wykorzystywany m.in. w gumie do żucia. Ma słodki smak i brak skutków ubocznych – zgodnie z badaniami zawiera o 40% mniej kalorii niż klasyczny cukier, a oprócz tego pomaga w walce z bakteriami i nawet uznawany jest za dobry dla naszych zębów.

Erytrytol to podobny, choć zupełnie pozbawiony kalorii słodzik, który naturalnie występuje w niektórych owocach i w przefermentowanym jedzeniu. Wytwarzany jest z glukozy na drodze fermentacji z użyciem drożdży.

Działanie materiału Xylitol Cool

Erytrytol i ksylitol zastosowane w specjalnym wykończeniu tkanin w linii Xylitol Cool, stykając się z wilgocią na skórze, absorbują ciepło wydzielane przez ludzkie ciało. W ten sposób materiał tworzy efekt chłodzący, obniżając temperaturę skóry od 1 do nawet 3°C. Powłoka aktywowana jest przez wilgoć odprowadzaną z ciała już po 10 minutach noszenia ubrania – wtedy też zaczyna się wchłanianie ciepła. To genialne wsparcie naturalnego systemu chłodzącego organizmu.

Tkanina Xylitol Cool jest szybkoschnąca, łatwa w utrzymaniu i miękka w dotyku. Efekt chłodzący bezpiecznej, pozbawionej toksycznych substancji powłoki utrzymuje się przynajmniej przez dwadzieścia pierwszych cykli prania. Powłoka wynaleziona przez holenderską firmę Tanatex była już wykorzystana w pierwszej kolekcji ubrań Xylitol Cool dla dzieci latem 2019 roku.

Translate »