Ciekawe trasy i czysta przyjemność z jazdy  – nowe nawigacje motocyklowe zūmo 395LM oraz zūmo 595LM

Ciekawe trasy i czysta przyjemność z jazdy – nowe nawigacje motocyklowe zūmo 395LM oraz zūmo 595LM

Urokliwe wzgórza, górskie drogi, kręte trasy i piękne widoki z dala od głównych arterii, czyli kwintesencja podróży motocyklowych. Nowe modele zūmo 395LM oraz zūmo 595LM wyposażone zostały w funkcję Garmin Adventurous Routing, która wyznacza trasę, uwzględniając wybrany przez Ciebie poziom zakrętów, wzgórz i dróg szybkiego ruchu. Jednocześnie szereg innowacyjnych funkcji poprawi bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Funkcja Garmin Adventorous Routing wyznacza ciekawą trasę przejazdu, unikając głównych, ruchliwych, prostych i nudnych dróg. Aby jazda była jeszcze przyjemniejsza, z poziomu nawigacji możesz sterować muzyką z kompatybilnego telefonu lub odtwarzacza MP3 , a model zūmo 595LM współpracuje również z serwisem Spotify.

zumo395LM.4

Bezpieczeństwo i komfort jazdy
Poprawa bezpieczeństwa na drodze to kluczowy aspekt dla projektantów urządzeń Garmin. W nowych modelach zūmo znajdziesz alerty drogowe, ostrzeżenia o zbliżaniu się do ostrych zakrętów, fotoradarów , przejść dla zwierząt i inne. Funkcja zestawu głośnomówiącego pozwoli na prowadzenie rozmowy bez odrywania rąk od kierownicy . W sparowanych z zūmo słuchawkach usłyszysz również wskazówki nawigacyjne.

Nawigację zūmo 595LM można bezprzewodowo połączyć z aplikacją mobilną Smartphone Link i uzyskać dostęp do dodatkowych, użytecznych dla motocyklistów danych, takich jak informacje o pogodzie i korkach (subskrypcja może być wymagana). Na ekranie mogą być wyświetlane również inteligentne powiadomienia z telefonu, zobaczysz, kto do Ciebie dzwoni i przeczytasz wiadomość tekstową. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja LiveTrack. Swój przejazd możesz udostępnić znajomym, aby w czasie rzeczywistym obserwowali którędy jedziesz. Z poziomu nawigacji sterować możesz także kamerą sportową Garmin VIRB, zamocowaną przykładowo przy kasku (sprzedawana osobno).

zumo595LM_.17

Przystosowane do pracy w każdych warunkach
Nawigacje zūmo 395LM oraz zūmo 595LM są wytrzymałe i wodoszczelne , ekran dotykowy możesz obsługiwać w rękawicach, są odporne na opary paliwa, promienie UV i ostre warunki pogodowe. Ekran jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Wysokiej rozdzielczości wyświetlacz w modelu zūmo 595 LM pracuje w trybie poziomym lub pionowym.

Monitorowanie stanu motocykla
W standardowym wyposażeniu urządzenia zūmo 595LM znajduje się wbudowany komputer podróży z cyfrowym wskaźnikiem paliwa. Informuje on, ile kilometrów można jeszcze przejechać zanim bak będzie pusty, a nawet wskazuje lokalizacje stacji benzynowych. Dziennik serwisowy pozwala śledzić daty przeglądów, przebieg i przeprowadzone naprawy motocykla. Korzystając z systemu Tire Pressure Monitor Sensor (sprzedawane osobno) możesz monitorować również ciśnienie w oponach.

zumo595LM_.8

Ruszaj w drogę
Nowe nawigacje mają wgrane szczegółowe mapy Europy i możliwość dożywotniej aktualizacji map bez dodatkowych opłat. Funkcja planowania przejażdżki (Roundtrip Routing) to ciekawe rozwiązanie zwłaszcza w nowej, nieznanej okolicy. Dzięki niej, na podstawie podanego dystansu, czasu lub lokalizacji, nawigacja zaplanuje trasę, która będzie zaczynać i kończyć się w tym samym miejscu. Załadowane fabrycznie dane z serwisu Foursquare to miliony nowych i popularnych miejsc. Dzięki funkcji Garmin Real Directions nawigacja posługuje się rozpoznawalnymi, charakterystycznymi miejscami i sygnalizacją świetlną, prowadząc do celu.

Nawigacje zūmo 395LM oraz zūmo 595LM będą dostępne w sprzedaży w Polsce w marcu 2016 r.

Translate »