Cink mistrzem Czech, Mantecon z brązowym medalem mistrzostw Hiszpanii

Cink mistrzem Czech, Mantecon z brązowym medalem mistrzostw Hiszpanii

Ondrej Cink wywalczył w Hlinsku tytuł mistrza Czech. Zawodnik Kross Racing Team w znakomitym stylu wygrał wyścig o koszulkę, wyprzedzając drugiego na mecie Martina Stoska o ponad 35 sekund. Podczas odbywających się niemal równolegle mistrzostw Hiszpanii, po brązowy medal sięgnął z kolei Sergio Mantecon.

Cink uznawany był za zdecydowanego faworyta krajowych mistrzostw. Zawodnik Kross Racing Team podczas ostatnich występów w Pucharach Świata (w Vallnord i Les Gets) potwierdził, że należy do ścisłej, światowej czołówki. Pochodzący z Rokycan kolarz nie ukrywał, że w Hlinsku interesuje go wyłącznie zwycięstwo. Po złoty medal sięgnął w wielkim stylu, kontrolując sytuację od pierwszego z ośmiu okrążeń rundy.

Ostatecznie, Cink zwyciężył z przewagą ponad 35 sekund nad drugim Martinem Stoskiem i ponad minuty nad trzecim Janem Skarnitzlem. Tym samym ekipa Kross Racing Team wzbogaci się o kolejną, mistrzowską koszulkę, ponieważ w niedzielę po kolejny już w swojej karierze tytuł sięgnęła nad Wisłą Maja Włoszczowska.

Na podium rywalizację w mistrzostwach kraju zakończył też Sergio Mantecon. Hiszpan musiał uznać wyższość jedynie Davida Valero i Carlosa Colomy.

Translate »