Czy szczyrk pobije ubiegłoroczny rekord? Trzeci przystanek Red Bull Zjazd na Krechę 2016: 6 lutego 2016, Szczyrk

Czy szczyrk pobije ubiegłoroczny rekord? Trzeci przystanek Red Bull Zjazd na Krechę 2016: 6 lutego 2016, Szczyrk

Uczestnicy ubiegłorocznego przystanku Red Bull Zjazd na Krechę w Szczyrku udowodnili, że wiedzą co to dobra zabawa i zacięta rywalizacja. Na skąpanym w zimowym słońcu stoku Juliany, rywalizowało aż 240 osób! Tradycją jest, że to właśnie zawody odbywające się w Beskidzie Śląskim przyciągają najbardziej walecznych narciarzy i snowboardzistów. Czy uda się pobić ten rekord przekonamy się już w najbliższą sobotę, kiedy to na Hali Pośredniej odbędzie się trzeci w tym roku przystanek Red Bull Zjazd na Krechę. Rozpoczęcie imprezy o godz. 11:00.

 Red_Bull_Zjazd_na_Kreche_Zieleniec_2016_fot.TomekGola_RedBull_ContentPool_G7_9943

To już trzeci przystanek tegorocznego cyklu Red Bull Zjazd na Krechę. Start mierzącej blisko 800 m trasy znajduje się na wysokości 990 m n.p.m. Zawodników czeka najdłuższy podczas tej edycji zawodów dystans do pokonania biegiem, dlatego warto by wcześniej poćwiczyli sprint w butach narciarskich lub snowboardowych. Pierwszy, dość płaski odcinek pokonają „na krechę”, by następnie wjechać w dość stromą leśną przecinkę. To właśnie tu rozegra się najbardziej zacięta rywalizacja. Dolna część trasy to zdradliwy trawers na którym niejeden popełnił błąd, kosztujący go miejsce na podium. Finisz to już prosty zjazd na krechę do mety!

Zapowiada się naprawdę emocjonujący zjazd, tym bardziej, że na liście startowej trzeciego przystanku „Kreski” jest już ponad 180 zawodników i liczba ta wciąż rośnie! Rejestracja na stronie www.redbull.pl/zjazdnakreche otwarta będzie do piątku (5 lutego), do godz. 9:00. Warto zarezerwować sobie miejsce już teraz, bo obok tytułu zwycięzcy Red Bull Zjazd na Krechę, na najszybszych czekają również nagrody ufundowane przez partnerów imprezy – firmy GoPro, HEAD, Quiksilver oraz Roxy.

Red Bull Content Pool fot. Tomek Gola

Red Bull Content Pool fot. Tomek Gola

HARMONOGRAM RED BULL ZJAZD NA KRECHĘ 2016:

6 lutego – Szczyrk, Juliany

13 lutego – Zakopane, Polana Szymoszkowa

Translate »