Do zakochania jeden ślizg

Do zakochania jeden ślizg

Każdy, kto spróbował swoich sił w łyżwiarstwie, wie, że to wyjątkowy sport, który pozwala poczuć niezwykłą wolność i lekkość, a korzyści z jego uprawiania jest bez liku. Oto kilka powodów, dla których warto odważyć się postawić nogę na lodzie.

Dla ciała
Łyżwiarstwo należy do tych sportów, które niepostrzeżenie wpływają na nasze ciało, kształtując mięśnie nóg, pośladków oraz dolne partie brzucha i pleców, poprawiając kondycję, elastyczność stawów i koordynację. Szalejemy na lodzie, a w tym czasie siłownia robi się sama!
Dla zabawy
Nawet jeśli na początku nie suniemy przez lodowisko z lekkością i gracją Michelle Kwan, to zabawa na lodzie z pewnością wynagrodzi nam pierwsze trudy nauki. Pierwszy i drugi raz warto pójść na lodowisko z kimś doświadczonym. Ale nie obejrzymy się, a już sami będziemy mogli pomagać innym.
Dla ducha
Wszystkie sporty powodują wyrzut hormonów szczęścia do krwi, a przez to poprawiają nastrój i samopoczucie. Ale łyżwiarstwo dodatkowo sprawia, że czujemy się wspaniale we własnym ciele, które nagle nabiera elastyczności i gracji. A jeśli dodamy do tego interakcje na lodzie, to mamy sport doskonały!
Dla wszystkich
Łyżwiarstwo może uprawiać każdy – to doskonały sport dla całej rodziny. Na początek nie trzeba inwestować w sprzęt – wystarczy wybrać się na lodowisko, które za drobną opłatą wypożycza łyżwy. A kiedy już poczujemy wiatr we włosach i radość z szusowania po białej tafli, z pewnością będziemy chcieli wybrać swoją wymarzoną parę. Wtedy warto zapytać o radę profesjonalistów.

Niezbędnik łyżwiarza
Po paru wizytach na lodowisku na pewno będziemy już wiedzieli, jakie łyżwy nam odpowiadają: figurówki czy hokejówki. W ofercie Decathlon znajdziemy oba rodzaje łyżew, a także niezbędne akcesoria, np. ochraniacze. Warto zwrócić uwagę, aby łyżwy były wygodne i zwrotne. Prawdopodobnie specjaliści w sklepie poradzą też, aby mierzyć buty z miękką ciepłą skarpetką, tak aby nie okazały się za małe. Możemy też wybrać taką parę, która ma już ciepłą wyściółkę, np. białe łyżwy figurowe od Oxelo model 500 lub 120. Na otwartych lodowiskach z pewnością docenimy komfort, jaki dają ocieplane łyżwy.

Dla dzieci Decathlon proponuje wielorozmiarowe łyżwy, które dzięki systemowi rzepów rosną wraz z ich stopami. Dziewczynki z pewnością pokochają design niebiesko-różowych łyżew. Z kolei dla chłopców idealne będą lekkie łyżwy play 3, które dzięki hokejowej płozie mają lepszą zwrotność, a dodatkowo zostały wyposażone w plastikową skorupę chroniącą stopę w każdych warunkach oraz klamry mikrometryczne, które pozwalają maluchowi samodzielnie zapiąć but.

Kiedy już wybierzemy idealną parę łyżew, pamiętajmy, aby jeszcze przed pierwszym wyjściem na lód je naostrzyć . Nie musimy daleko szukać – można to zrobić w sklepach Decathlon oraz na niektórych lodowiskach.

Produkty Oxelo są dostępne w sklepach stacjonarnych Decathlon oraz na www.decathlon.pl

Translate »