Dolina Białej Wody – kultowa książka wspinaczkowa!

Dolina Białej Wody – kultowa książka wspinaczkowa!

Nakładem Wydawnictwa Bezdroża ukazało się drugie wydanie kultowej w środowisku wspinaczkowym książki pt. Dolina Białej Wody. Autor Piotr Narwaniec jest pionierem wspinaczki sportowej w Polsce, autorem wielu przełomowych dróg wspinaczkowych w skałkach podkrakowskich i w Tatrach, a także bohaterem filmu Marcina Koszałki pt. Deklaracja nieśmiertelności.

Jak pisze Dariusz Król we wstępie Doliny Białej Wody „Opowiadanie ma ogromną wartość historyczną, ponieważ odzwierciedla doskonale, mało już znany młodemu pokoleniu wspinaczy, świat skalny z epoki „konfliktu szkół”. To kawał historii. „

pomoc_ani

Wydanie książki jest częścią akcji charytatywnej dla Ani Starosolskiej, autor przekaże całe należne honorarium na jej leczenie. Ania jest cudownym, wesołym, spontanicznym dzieckiem cierpiącym na zespół Cockayne’a – neurodegeneracyjną chorobę genetyczną, z powodu której lekarze dają jej jeszcze tylko 5 lat życia, o ile nie będzie kontynuować drogiej terapii w Stanach. Już teraz koszt leczenia i rehabilitacji dziewczynki to 200 000 złotych rocznie.

Poznaj kultową lekturę i wesprzyj Anię!

Książka ukazała się pod patronatem: portali: brytan.com.pl, climb.pl, portalgorski.pl oraz Magazynu Turystyki Górskiej n.p.m.

pomoc_ani1

Link do książki: http://bezdroza.pl/ksiazki/dolina-bialej-wody-wydanie-ii-piotr-narwaniec,bedol2.htm publikacja dostępna jest również w wersji elektronicznej.

Więcej o Ani: http://www.dlaani.pl/, http://facebook.com/PomocDlaAni

Translate »