Ekstremalny bieg po zdrowie – po raz kolejny wystartował Armageddon Challenge

Ekstremalny bieg po zdrowie – po raz kolejny wystartował Armageddon Challenge

W miniony weekend na torze motocrossowym w Mysiadle pod Warszawą odbyła się druga edycja najbardziej ekstremalnego i widowiskowego biegu w Polsce – Armageddon Challenge. Dzięki niesamowitym efektom specjalnym, bojowej atmosferze, a także obecności członków wojskowego Stowarzyszenia FIA (Wierni w gotowości pod bronią), uczestnicy biegu mogli poczuć się jak na prawdziwym polu bitwy. Bieg został zorganizowany pod hasłem „Biegnę dla Jasia” – pieniądze zebrane podczas wydarzenia zostały przekazane na cel charytatywny. Kolejna edycja Armageddon Challenge odbędzie się już 18 czerwca w Kielcach.

2016.05.07 Mysiadlo Armageddon Challenge fot.Darek Nowak / DFOTOSPORT

Armageddon Challenge to najbardziej ekstremalny i widowiskowy bieg z przeszkodami w Polsce. 150 uczestników biegu w Warszawie musiało zmierzyć się z trudną, 6-kilometrową trasą, pokonując zbudowane na trasie przeszkody: zasieki, rampę, ścianę płaczu, ścianę prostą, ścianę z opon, ścianę komandosa, szałas, spacer z pieskiem, bieg z workiem, bieg wulkanizatora, bieg po oponach, czy czołganie się pod siatką. Zmaganiom towarzyszyły niesamowite efekty specjalne,m.in. wystrzały, dym, czy wybuchy ognia, bieg po budynku, na który trzeba było się w drapać,bieg po pokruszonym asfalcie, wzniesienia i zbiegi, które znajdowały się na torze, to było nie lada wyzwanie nawet dla najbardziej wymagających,czołganie się w błocie, pod drutem kolczastym, i pod oponami. Na trasie stanęło ponad 40 przeszkód, był ogień, woda, wybuchy i dym. To był prawdziwy ArmageddonChallenge! Mimo rywalizacji, uczestnicy motywowali się i pomagali sobie nawzajem w dotarciu do mety. Swoją obecnością zaszczycili również przedstawiciele władz lokalnych: Wójt Gminy Lesznowola: Maria Jolanta Batycka-Wąsik, radny Gminy Lesznowola: Michał Otręba.

DSC_4088

Ideą biegów Armageddon Challenge jest nie tylko promocja zdrowego, aktywnego trybu życia i zachęcanie do pokonywania własnych słabości. Głównym celem przyświecającym akcji jest pomoc najbardziej potrzebującym. Wszyscy uczestnicy biegu w Warszawie biegli dla ośmiomiesięcznego Jasia , który urodził się z wadą serca SV. Choroba chłopca wymaga specjalistycznego leczenia poza granicami Polski. Środki zebrane podczas drugiej edycji Armageddon Challenge zostaną przeznaczone na pomoc w leczeniu Jasia.

DSC_4224

Armageddon Challenge nie jest przeznaczony wyłącznie dla miłośników ekstremalnej rozrywki. To także rozrywka dla całej rodziny. Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji także dla obserwatorów biegu, m.in. strefę zabaw dla dzieci, pokazy grupy trenującej crossfit Street Workout Hussars, pokaz zawodników motocrossu X Racing Lesznowola, występ na scenie rapera i producenta muzycznego AJMANA. Ze sceny do walki zagrzewali Wojtek Kaczmarczyk oraz Marcin Maciejewski, znani z licznych programów telewizyjnych. O bezpieczeństwo uczestników zadbała profesjonalna firma medyczna, dwie karetki, trzy zespoły ratownicze, dwa zastępy straży pożarnej i ponad 30 wolontariuszy.

2016.05.07 Mysiadlo Armageddon Challenge fot.Darek Nowak / DFOTOSPORT

7 maja, była to historyczna data w biegach przełajowych, ponieważ odbył się po raz I w Polsce bieg w formule Crossfit, zawodnicy , którzy zapisali się na RUNNER 6 km, mieli dodatkowo do pokonania odcinek Crossfit, gdzie czekały na nich trzy punkty Crossfitowe przygotowane przez trenerów z Klubu Crossfit Ursus – było to nie lada wyzwanie dla uczestników. Katorżniczy bieg połączony dodatkowo z morderczą dyscypliną jaką jest crossfit, dał ostro w kość biorącym udział w formule crossfit. Około 20 zawodników zmierzyło się z trasą i odcinkiem crossfit.

Armageddon Challenge w Mysiadle

Kolejna edycja Armageddon Challenge odbędzie się już 18 czerwca w Kielcach. Organizatorzy zapowiadają jeszcze więcej atrakcji i ekstremalnych doznań. Celem kolejnego biegu będzie również pomoc najbardziej potrzebującym.

Więcej informacji oraz warunki uczestnictwa można znaleźć na stronie internetowej http://www.armageddonchallenge.ploraz Facebooku: https://www.facebook.com/ArmageddonChallenge

Translate »