Firma Jack Wolfskin Opublikuje Pierwszy Raport Dotyczący Producentów

Firma Jack Wolfskin Opublikuje Pierwszy Raport Dotyczący Producentów

Firma Jack Wolfskin opublikuje w dniu 5 września listę producentów. Celem tej idei transparentności jest, aby krok po kroku udostępnić do publicznej wiadomości specyfikę produkcji na wszystkich jej etapach. Tym samym firma Jack Wolfskin czyni kolejny ważny krok na drodze do uzyskania do roku 2020 transparentnego łańcucha produkcyjnego i dostaw, wolnych od substancji szkodliwych.

Jack Wolfskin logo CMYK
Firma Jack Wolfskin opublikuje 1 września wszystkie adresy swoich bezpośrednich dostawców i producentów. Na opublikowanej liście znajdą się wszyscy producenci produktów z wszystkich trzech działów, obejmujących odzież, obuwie oraz wyposażenie. Zakłady, które w odróżnieniu od bardziej początkowych etapów produkcji takich jak np. producenci materiałów oraz surowców określane są jako „rząd 1”, mają swoje siedziby głównie w Azji, ale także w Europie.
Publikując szczegółowy plan działania, firma Jack Wolfskin w myśl motta „Idziemy jeszcze dalej” wiosną podkreśliła pozycję pioniera w przemyśle produktów outdoorowych w zakresie przyjaznego dla środowiska zarządzania użyciem substancji chemicznych. Rozszerzając zakres odpowiedzialności za produkt na szeroko rozumianą odpowiedzialność za produkcję, firma Jack Wolfskin zobowiązała się do zapewnienia przejrzystości swoich producentów. Celem działań zgodnie z mottem „Idziemy jeszcze dalej” jest, by do 2020 roku wyeliminować substancje szkodliwe z procesów produkcyjnych i całkowicie zaniechać stosowania fluoru i jego związków. Osiągnięcie tych zamierzeń wspierają zaproszone do współpracy instytucje: centrum Helmholtz-Zentrum Geesthacht i Uniwersytet Freseniusa, prowadzące badania podstawowe oraz badania nad zastosowaniem materiałów.

Funkcjonalność, jakość i innowacyjność dla wszystkich, którzy na zewnątrz czują się jak w domu
Firma Jack Wolfskin to jeden z wiodących dostawców funkcjonalnej odzieży, obuwia i wyposażenia outdoorowego w Europie i jednocześnie największy franczyzodawca w branży specjalistycznego handlu sportowego na rynku niemieckim. Produkty firmy Jack Wolfskin są aktualnie sprzedawane w ponad 800 sklepach franczyzowych i w ponad 4000 punktów sprzedaży na terenie Europy i Azji. Produkty marki Jack Wolfskin wyróżniają się wyjątkową funkcjonalnością, dostosowaniem do potrzeb użytkowników i innowacyjnością. W ostatnich latach firma Jack Wolfskin wprowadziła na rynek liczne nowości w zakresie materiałów i produktów. Przedsiębiorstwo jest członkiem Fair Wear Foundation oraz partnerem systemowym bluesign®. Ponadto od 2012 roku firma Jack Wolfskin jest członkiem programu „Zero Discharge of Hazardous Chemicals”. Firma Jack Wolfskin oficjalnie wyposaża austriacką drużynę Austria Ski Team Nordic oraz firmę Alpinschule Innsbruck. W roku gospodarczym 2012 obrót przedsiębiorstwa wyniósł 351 mln euro. Przedsiębiorstwo Jack Wolfskin, mające siedzibę w Idstein (Taunus) w Niemczech, zatrudnia 700 pracowników.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »