Garmin i Tacx sponsorami profesjonalnych teamów kolarskich oraz sportowców w 2022 roku

Garmin i Tacx sponsorami profesjonalnych teamów kolarskich oraz sportowców w 2022 roku

W 2022 roku Garmin i Tacx®   zapewnią wsparcie sponsorskie ponad 15 profesjonalnym teamom kolarskim oraz setkom profesjonalnych biegaczy, rowerzystów i triathlonistów na całym świecie.

„Cieszymy się, że wiele najlepszych teamów kolarskich i sportowców postanowiło zaufać markom takim jak Garmin i Tacx.” – mówi Susan Lyman, wiceprezes globalnego marketingu konsumenckiego firmy Garmin. – „Biegacze, rowerzyści i triathloniści mają dostęp do produktów tworzących wyjątkowy ekosystem. Poczynając od smartwatchy premium i liczników rowerowych GPS, aż po popularne narzędzia zapewniające bezpieczeństwo w czasie jazdy na rowerze i akcesoria treningowe.”

Reprezentujący firmy Garmin i Tacx w zawodach na całym świecie, sponsorowane teamy kolarskie i sportowcy będą w wyposażeni w najwyższej klasy produkty, takie jak:

 • Zegarki biegowe Forerunner jak np. Forerunner 945 LTE, który pozwala nie tylko śledzić bieg czy jazdę, ale także monitorować statystyki, analizować dane i oferuje szczególny wgląd w wyniki i postępy sportowca, historię treningów i realizacji celów.
 • Komputery rowerowe Edge 530, Edge 830 i Edge 1030 Plus, które dostarczą rowerzystom między innymi dane o wydajności, a także dostęp do nawigacji GPS.
 • Precyzyjny i wydajny trenażer rowerowy Tacx NEO 2T Smart, który mierzy dane na temat mocy i rytmu z dokładnością do 1%, jest znany ze swoich unikalnych funkcji, takich jak realistyczne odwzorowanie nawierzchni, symulacja podjazdu czy dynamiczna bezwładność.
 • Podczas treningu, rowerowy radar Varia RTL515 ostrzegające o pojazdach nadjeżdżających z tyłu, a dzięki wyraźnemu światłu zapewniające, że kierowcy nadjeżdżających pojazdów widzą rowerzystę z odległości do 1,6km.
 • Wagi Index S2 Smart Scale, które dostarczą sportowcom kluczowych danych biometrycznych, w tym informacji na temat masy i składu ciała, BMI.
 • Bidony na wodę Premium Tacx i smukłe, lekkie koszyki na bidony Ciro, które pomogą utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia podczas treningów i wyścigów.

Profesjonalne teamy kolarskie

Quick-Step Alpha Vinyl Team dołącza do listy wspieranych teamów w 2022 roku. Ekipa, która od lat korzysta z trenażerów Tacx, składa się z 30 kolarzy, z 13 różnych krajów, w tym mistrza świata Juliana Alaphillippe. Quick-Step Alpha Vinyl Team, która ma na swoim koncie prawie 800 zwycięstw w zawodach UCI, kontynuować będzie treningi z trenażerami Tacx NEO 2T Smart i będzie korzystać z pełnego ekosystemu Garmin, w tym liczników rowerowych Edge, radarów Varia i innych urządzeń.

“Cieszymy się, że zespół będzie mógł korzystać z pełnego ekosystemu urządzeń rowerowych Garmin. Od lat współpracujemy z marką Tacx, ich produkty są na tak wysokim poziomie jak produkty firmy Garmin” mówi Ricardo Scheidecker, dyrektor ds. technicznych i rozwoju Quick Step-Alpha Vinyl. „Sponsor, który stale udoskonala swoje produkty i poszukuje innowacji jest dla nas odpowiednim partnerem. Dążymy do jak najlepszych osiągów, a tu dane odgrywają kluczową rolę. Pełna gama technologii Garmin pomoże nam uzyskać niezbędne informacje i wydobyć to, co najlepsze z naszych zawodników. Kolarze są również bardzo zadowoleni z możliwości korzystania z produktów rowerowych, jakie oferuje marka Garmin.”

Także team INEOS Grenadiers w 2022 roku będzie korzystał pełnego ekosystemu Garmin i Tacx. INEOS Grenadiers od lat polegał na produktach marki Garmin, a teraz zespół, który składa się z 31 zawodników, zdecydował się na włączenie do swoich treningów potężnego i precyzyjnego Tacx NEO 2T Smart.

„Zespół współpracuje z firmą Garmin od wielu lat korzystając z jej produktów.” – mówi Carsten Jeppesen, dyrektor ds. partnerów technicznych i relacji w INEOS Grenadiers. „Podzielamy pragnienie ciągłego wprowadza innowacji przez markę Garmin, polegamy na jej produktach, które śledzą nasze wysiłki i zapewniają poczucie bezpieczeństwa na drodze podczas treningów i wyścigów. Cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę sponsorską, która obejmuje komputery rowerowe Edge, światła Varia, a także monitory tętna, smartwatche i domowy sprzęt treningowy Tacx. Jesteśmy jednocześnie podekscytowani i ciekawi tego, co możemy wspólnymi siłami osiągnąć w nadchodzących latach.”

Jumbo-Visma w 2022 roku będzie kontynuować korzystanie z pełnej oferty Garmin i Tacx. Zespół, który składa się z drużyn męskiej, żeńskiej i teamu rozwojowego będzie trenować i rywalizować używając liczników rowerych Edge, inteligentnej wagi Index S2, trenażerów Tacx NEO 2T Smart i nie tylko.

„Garmin jest dla nas bardzo istotnym sponsorem. Nasi zawodnicy codziennie korzystają z technologii marki, która wspiera ich na każdym kroku – zarówno na zewnątrz na rowerze, jak i w czasie treningów z trenażerami Tacx.” – mówi Richard Plugge, dyrektor zarządzający w zespole Jumbo-Visma. „Dzięki technologii jaką oferuje marka Garmin, jesteśmy w stanie zebrać wszystkie ważne dane, które pomogą naszemu zespołowi osiągnąć najlepszy możliwy poziom. W roku 2022, nasi zawodnicy zaczną korzystać z zegarków sportowych, które umożliwią zebranie szczegółowych informacji o ich codziennych aktywnościach sportowych, a także statystyki zdrowotne pomogą w optymalizacji treningu i wydajności.”

Kolejne teamy kolarskie sponsorowane przez Garmin i Tacx:

·         Astana Qazaqstan Team ·         NXTG by Experza
·         Canyon CLLCTV XCO ·         Rocacorba Collective
·         CANYON//SRAM Racing ·         SCOTT-SRAM MTB Racing Team
·         CST PostNL Bafang MTB Racing Team ·         Team SD Worx
·         CUBE Action Team ·         Team TotalEnergies
·         Lotto Soudal (M/F/Development) ·         Trek Factory Racing
   

Garmin kontynuuje także współpracę z Groupama-FDJ Cycling Team oraz Movistar Team.

Profesjonalni sportowcy

Garmin ma zaszczyt przedstawić poszczególnych profesjonalnych sportowców w swoim składzie na rok 2022:

 • TJ Eisenhart,
 • Courtney Frerichs, Srebrny Medalista Olimpijski z 2021 roku oraz Amerykański rekordzista w biegu z przeszkodami
 • Skye Moench, zwycięzca Ironman
 • Brennan Wertz, zdobywca 2. miejsca BWR Triple Crown

„Współpraca z firmą Garmin była absolutnym marzeniem. Przez całą swoją karierę kolarską korzystałem z ich produktów, mam pełne zaufanie do sprzętu i marki” mówi Eisenhart. „Jednym z moich ulubionych produktów jest komputer rowerowy Garmin Edge 530. Uwielbiam to, jak analizuje moje treningi i śledzi interwały. Spełnia moje oczekiwania przede wszystkim dzięki pomocy w znalezieniu właściwej drogi, gdy odkrywam nowe trasy. Wystarczy nacisnąć „powrót do startu” i już wiem jak wrócić z powrotem. Jeśli chodzi o trening z Garminem, nie mam żadnych wymówek.”

Nowi sportowcy dołączą do setek zawodników wspieranych na całym świecie, w tym do trzykrotnej Mistrzyni Świata Ironman – Mirindy Carfrae; Mistrza Świata w wyścigu na dochodzenie w 2021 roku oraz rekordzisty świata w wyścigu na dochodzenie Ashtona Lambie; Mistrzyni Świata Ironman 70.3 Holly Lauwrence; Mistrza Świata Ironman 70.3 Timothego O’Donnella, ośmiokrotnego Mistrza Świata XCO Nino Schurtera, a także do zwyciężczyni Leadville Trail 100 MTB Keegan Swenson.

Produkty Garmin i Tacx, zaprojektowane z myślą o spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, zrewolucjonizowały życie biegaczy, rowerzystów, pływaków i sportowców bez względu na poziom czy umiejętności. Marki zaangażowane w rozwój technologii, który pomaga utrzymać aktywność i poprawić wydajność. Uważamy, że każdy dzień stanowi okazję do wprowadzania innowacji i osiągania coraz lepszych wyników. Dodatkowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę https://www.garmin.com/pl-PL/ lub śledząc https://www.facebook.com/garminpolska

 

Translate »