Garmin vívosmart® HR Opaska fitness z pomiarem tętna na nadgarstku

Garmin vívosmart® HR Opaska fitness z pomiarem tętna na nadgarstku

Firma Garmin rozszerza swoją ofertę produktów wearables monitorujących codzienną aktywność o opaskę fitness vívosmart HR, która wykorzystuje technologię ElevateTM do pomiaru tętna na nadgarstku. Na podstawie tętna opaska vívosmart HR precyzyjniej oblicza spalone kalorie i określa intensywność ćwiczeń. Nowością jest także, że vívosmart HR rejestruje różnice wzniesień i zlicza pokonane piętra. Po połączeniu opaski z kompatybilnym smartfonem[1] użytkownicy mogą na jej wyświetlaczu odczytywać powiadomienia o przychodzących połączeniach, SMS-y, e-maile, informacje z kalendarza oraz sieci społecznościowych, a także sterować odtwarzaniem muzyki.

vivosmart HR

 „To pierwszy monitor aktywności marki Garmin wykorzystujący technologię Elevate – pomiar tętna na nadgarstku. Opaska śledzi tętno użytkownika przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, udostępniając jeszcze więcej informacji na temat codziennej aktywności, spalonych kalorii, treningów i czasu snu” – mówi Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Dzięki zastosowanemu w vívosmart HR zawsze aktywnemu ekranowi o wysokiej rozdzielczości użytkownik może śledzić postępy w realizacji swoich celów sprawnościowych i odczytywać powiadomienia z telefonu w trakcie treningu”.

Zaawansowane monitorowanie aktywności                                                                              

Vívosmart HR ma elegancki, lekki i wygodny pasek doskonale sprawdzający się w całodziennym użytkowaniu. Dzięki baterii wytrzymującej nawet do 5 dni i wodoodporności do 50 m (5 ATM)[2] rzadko trzeba ją zdejmować.

Oprócz monitorowania liczby kroków, spalonych kalorii, pokonanej odległości, tętna oraz wyświetlania aktualnego czasu vívosmart HR komunikuje dodatkowy wysiłek użytkownika, informując o pokonywanej różnicy wzniesień oraz mierząc intensywność ćwiczeń. Opaska wyposażona została w wysokościomierz barometryczny. Intensywność ćwiczeń szacowana jest na podstawie tętna.

Motywacja i spersonalizowane cele

Podobnie jak wcześniejsze modele vívosmart HR informuje użytkownika, kiedy spędza on zbyt dużo czasu bez ruchu, określa aktualny poziom aktywności i ustala spersonalizowane, dzienne cele kroków do wykonania, motywując do regularnej aktywności każdego dnia. Użytkownicy mogą również samodzielnie ustalać cel w postaci liczby pięter do pokonania oraz intensywności ćwiczeń.

Funkcje smart

W dzisiejszym świecie łączność odgrywa bardzo dużą rolę, dlatego Garmin vívosmart HR został wyposażony w funkcje smart – opaska powiadamia użytkownika wibracjami o połączeniach przychodzących, SMS-ach, informacjach z kalendarza i innych zdarzeniach. Użytkownicy mają również możliwość sterowania muzyką czy kamerą Garmin VIRB. Za pomocą opaski można także zlokalizować swój telefon, który gdzieś się zapodział.

vivosmartHR

Garmin vívosmart HR automatycznie synchronizuje dane z najnowszą wersją aplikacji mobilnej Garmin Connect™[3] dla iPhone® lub dla telefonów z systemem AndroidTM. Dzięki temu użytkownicy mogą w ciągu dnia sprawdzać raporty z informacjami o postępach, śledzić czas snu, podejmować wyzwania na największą liczbę kroków, a także korzystać z wielu innych opcji. Prosty w obsłudze interfejs aplikacji Garmin Connect Mobile umożliwia analizę bieżących danych na temat aktywności oraz trendów w dłuższym czasie. Aplikację można połączyć z kontem w serwisie MyFitnessPal, aby monitorować liczbę spożywanych kalorii i planować dietę.

Opaska vívosmart HR pojawi się w sprzedaży w listopadzie 2015 r. i dostępna będzie w trzech wersjach kolorystycznych – czarnej, fioletowej i ciemnogranatowej.

[1] Lista kompatybilnych telefonów znajduje się pod adresem Garmin.com/BLE.

[2] Więcej informacji można znaleźć na stronie garmin.com/waterrating.

[3] Gdy znajduje się w zasięgu urządzenia, na którym zainstalowana jest aplikacja mobilna.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »