Gdy każdy dzień jest przygodą

Gdy każdy dzień jest przygodą

Gdy w 1985 roku firma The North Face wprowadziła na rynek kurtkę Mountain otworzyła nowy rozdział w historii projektowania odzieży outdoorowej. Zastosowanie poziomych – dostosowanych do uprzęży – kieszeni, dodatkowych warstw materiału na ramionach i łokciach, a także wykorzystanie najbardziej zaawansowanych ówcześnie technologii, pozwoliło na stworzenie modelu, który był w stanie sprostać potrzebom podróżników podczas najtrudniejszych wypraw.

By uczcić 30 – lecie powstania kurtki, wiosną 2015 roku firma The North Face stworzyła kolekcję Mountain, inspirowaną klasycznym wzorem z 1985 roku. Modele 1985 Heritage Mountain Jacket, 1985 Rage Mountain Jacket oraz 1985 Seasonal Mountain Jacket dedykowane były wszystkim tym, którzy podczas codziennych obowiązków nie chcą zatracić ducha podróżnika i odkrywcy. Kolekcja Mountain w sezonie jesienno-zimowym to kontynuacja tej wyjątkowej linii.

M 1985 KAZOO MOUNTAIN JACKET (1)

1985 Kazoo Mountain Jacket to kurtka, która łączy design oryginalnej Mountain Jacket i właściwości śpiwora Kazoo, nazywanego również „mummy bag”, nieodłącznego towarzysza podróżników i odkrywców na całym świecie. Dzięki wypełnieniu gęsim puchem o gęstości 700 cui, doskonale sprawdzi się podczas najbardziej siarczystych mrozów. Konstrukcja podwójnego kołnierza, ściągany dół kurtki i mankiety zapobiegają przedostawaniu się zimnego powietrza do wewnątrz. Mountain Kazoo, podobnie jak jej pierwowzór, posiada dodatkowe warstwy materiału na łokciach i ramionach oraz poziome kieszenie na dłonie, również ocieplone gęsim puchem. Na wzór śpiwora Kazoo kurtka została wyposażona w profilowany kaptur, a także chowa się do oddzielnej torby z szelkami, która ułatwia jej przenoszenie.

M 1985 RAGE INSULATED MOUNTAIN JKT (2)

1985 Rage Insulated Mountain Jacket została wykonana z membrany HyVent 2L, z w pełni klejonymi szwami. Dzięki temu chroni przed wiatrem i wilgocią, a jednocześnie charakteryzuje się doskonałą „oddychalnością”. Ciepło podczas aktywnych, chłodnych dni zapewnia syntetyczne ocieplenie. Kurtka została wyposażona w liczne kieszenie, w których zmieszczą się niezbędne akcesoria, a także regulowany kaptur i brzeg ze ściągaczem, który zapobiega przedostawaniu się zimnego powietrza do środka.

M 1985 SHERPA MOUNTAIN JACKET (1)

1985 Sherpa Mountain Jacket została wykonana z bawełny z dodatkiem woskowanego nylonu, który ochroni przed deszczem lub śniegiem. Jej dopasowany do sylwetki krój i liczne, strategicznie rozmieszczone, kieszenie zapewniają znakomity komfort podczas aktywnych dni w mieście. Kurtka posiada regulowane mankiety oraz ściągacz przy kapturze.

3 modele wchodzące w skład kolekcji Mountain to doskonały wybór podczas intensywnych, zimowych dni w mieście, dla wszystkich tych, dla których każdy dzień jest przygodą.

1985 Kazoo Mountain Jacket – 2 049 pln

1985 Rage Insulated Mountain Jacket – 1 049 pln

1985 Sherpa Mountain Jacket – 1 049 pln

Źródło: Informacja prasowa

Translate »