Gorąca premiera w środku zimy –  Evo Jawz od Hoka One One już w polskich sklepach biegowych!

Gorąca premiera w środku zimy – Evo Jawz od Hoka One One już w polskich sklepach biegowych!

Bieżąca zima jest wyjątkowo obfita w opady śniegu, zwłaszcza w górach i na terenach pozamiejskich. To, co cieszy narciarzy i miłośników pięknych, śnieżnych plenerów, jest jednak problematyczne dla biegaczy, którzy na trudne warunki potrzebują buta do zadań specjalnych. Naprzeciw ich potrzebom wychodzi amerykańsko – francuska marka Hoka One One, znana z produkcji maksymalistycznych butów z przerośniętą podeszwą, gwarantujących świetną amortyzację. Na polski rynek właśnie wchodzi długo oczekiwany, trailowy model Evo Jawz. Można go już nabyć w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu oraz w krakowskim Dotsporcie (tu również w e-sklepie). Wkrótce trafi także do poznańskiego Natural Born Runners oraz do zakopiańskiego Alpin Sportu. Co warto o nim wiedzieć…?

 

EVO, czyli kolekcja startowa tworzona we współpracy z biegaczami z międzynarodowego teamu Hoka One One (m.in. Jim Walmlsey) składa się z kilku modeli, z czego jeden – Evo Mafate – jest już dobrze znany polskim biegaczom. To wersja premium cenionego, trailowego modelu Mafate Speed 2. Dzięki wplecionym w cholewkę włóknom kewlarowym  but zyskał większą wytrzymałość oraz lepiej dopasowuje się do stopy. Podobnie jak w podstawowej wersji, zastosowano w nim podeszwę Vibram® Megagrip, która zapewnia przyczepność na błocie oraz na suchej i mokrej skale.

Wraz z premierą 2019 roku na półki sklepowe do Evo Mafate dołącza długo wyczekiwany Evo Jawz. Na pierwszy rzut oka nie jest to jednak typowy model dla Hoka One One. Czy aby na pewno…? Nic bardziej mylnego!

Evo Jawz to propozycja na miękki i grząski teren. Dzięki podeszwie Vibram® Megagrip i 6-mm, urozmaiconym wypustkom but świetnie radzi sobie na błocie, mokrym podłożu oraz na śniegu. Tym samym idealnie nadaje się na górskie, utwardzone szlaki – również w warunkach śnieżnej zimy. Oparta na systemie ProFly™ konstrukcja śródpodeszwy zapewnia doskonałą amortyzację w rejonie pięty. Typowa dla Hoka One One pianka, charakteryzująca się zwiększoną gęstością i sprężystością na śródstopiu, wspomaga z kolei miękkie lądowanie oraz pełną energię podczas kolejnego wybicia się z palców. Bezszwowa, gęsto tkana cholewka wykonana w technologii Rip-Stop powoduje, iż but szybko nie namaka i zapewnia większą trwałość na uszkodzenia mechaniczne. Podobnie jak w innych propozycjach Hoka One One, Evo Jawz charakteryzuje się niskim, bo zaledwie 3-mm dropem W połączeniu z niewielką wagą – pojedynczy but w rozmiarze 42 2/3 waży zaledwie 215 g – sprawia to, iż jest świetnym butem startowym na trailową nawierzchnię. W ramach premierowej wersji Evo Jawz – podobnie jak Evo Mafate – dostępny jest w sprzedaży wyłącznie w jednej wersji kolorystycznej – Cyan & Citrus, dostępnej zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Translate »