Gotowi na zimę? Ze SmartWool to łatwe!

Gotowi na zimę? Ze SmartWool to łatwe!

Wraz z upływem jesiennych dni, zimno staje się coraz bardziej odczuwalne. Mieliśmy już pierwsze opady śniegu, a wkrótce musimy przygotować się na prawdziwą zimę. Co zrobić, by nie marznąć na przystanku w oczekiwaniu na autobus w drodze do pracy, a wręcz przeciwnie – cieszyć się aurą za oknem i korzystać z uroków spacerów również w chłodniejszych miesiącach roku? Są tacy, którzy już znaleźli rozwiązanie: bieliznę z wełny merino, która sprawia, że jest nam ciepło i sucho, nawet w najgorszych warunkach. Co więcej, dzięki SmartWool będziemy gotowi na nowe wyzwania. Jak to możliwe?

smartwool_logo

Matka natura obdarzyła nowozelanckie owce zwane merynosami runem, które powoduje, że dobrze się czują zarówno gdy jest gorąco, jak i chłodno. Firma SmartWool postanowiła wykorzystać tę inteligencję wełny w swojej odzieży, która sprawdza się przez cały rok, ale jest szczególnie bezkonkurencyjna w niskich temperaturach.

Smartwool_athletes

Naturalna falistość wełny działa jak pułapka na powietrze, które jest najlepszym izolatorem i zapewnia świetną ochronę przed zimnem. Nie mają tej właściwości tkaniny syntetyczne. Dodatkowo włókna wełny szybko transportują wilgoć z dala od skóry. Nawet jeśli tkanina jest mokra, powierzchnia naszego ciała pozostanie sucha. Dzieje się tak, ponieważ wełna może wchłonąć aż 30 % wilgoci, zanim odczuje ją skóra. Tkaniny syntetyczne mniej niż 7%. Stąd poczucie, że wełna nawet jak jest mokra, to grzeje. Syntetyk – wyziębia.

Smartwool_zima

Firma Smartwool produkuje bieliznę o różnych grubościach. NTS  MICRO 150 g/m2 jest najmniejszą gramaturą, rekomendowaną jako pojedyncza warstwa na ciepłą pogodę (ewentualnie jako pierwsza warstwa na chłodniejsze warunki). NTS LIGHT 195 g/m2 to średnia gramatura wełny, sprawdzająca się jako pojedyncza warstwa w chłodniejsze dni lub jako pierwsza warstwa na gorszą pogodę. Na prawdziwą zimę polecamy jednak NTS MID 250 g/m2 – dzianinę o największej gęstości wełny. Bielizna taka może być noszona jako pojedyncza warstwa na zimną pogodę lub jako warstwa pierwsza na bardzo zimne dni.

Smartwool_Men's NTS Mid 250 Color Block Hoody

Z ofertą produktów firmy SmartWool można zapoznać się na outdoorowej porównywarce cen www.Ceneria.pl.

Smartwool_Men's NTS Mid 250 Asymmetrical Crew

O marce:

SmartWool to amerykański producent skarpet i odzieży z wełny merino z ponad 20-letnią tradycją. Nowozelandzcy partnerzy producenta SmartWool, hodowcy owiec rasy merino, przykładają szczególnych starań, aby ich wełna spełniała wysokie standardy jakościowe. Połączenie tej najwyższej jakości z procesem obróbki, który usuwa szorstkość i tendencje do kurczenia, powoduje, że trudno rozstać się ze skarpetami, odzieżą i dodatkami SmartWool – nawet po bardzo długiej podróży. Więcej: www.ravenoutdoor.com

Translate »