Hama stawia na samobieżność

Hama stawia na samobieżność

Podczas tegorocznej edycji najważniejszych europejskich targów elektroniki użytkowej – IFA 2017 – firma HAMA postawiła na mobilność. Na jej stoisku prezentowane są dwa nowe „osobiste pojazdy elektryczne”, ułatwiające przemieszczenia się w dużych miastach… i jednocześnie zapewniające sporo zabawy. Nowości to deskorolka samobieżną F-Cruiser oraz nakładka Hoovercart, umożliwiająca przekształcenie elektrycznej deskorolki w gokarta.

Deskorolka HAMA F-Cruiser rozwija prędkość do 30 km/h, ma do 15 km zasięgu, duże, 8-calowe pełne koła i może być używana przez osoby ważące do 120 kg. Wbudowany akumulator ładuje się zaledwie 2 godziny, zaś waga całego urządzenia to ok. 14 kg.  Świetnym dodatkiem jest dedykowana aplikacja mobilna, z poziomu której można kontrolować prędkość urządzenia, sprawdzić trasę GPS, ustawić poziom trudności jazdy, zweryfikować status akumulatorów, ustawić odpowiednie oświetlenie, a także aktywować tryb Hoovercart.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jako, iż prędkość 30 km/s może być dla początkujących użytkowników zbyt wysoka, producent przewidział możliwość limitowania możliwości deskorolki – szczególnie przydatne, jeśli mają z niej korzystać dzieci lub deskorolkowi debiutanci.

Użytkownik ma możliwość aktywowania jednego z trzech odstępnych trybów jazdy. Tryb dla początkujących pozwala rozwinąć maksymalną prędkość 6 km/h (urządzenie wykazuje standardową reakcję na skręt). W trybie zaawansowanym maksymalna prędkość to 15 km/h, zaś reakcja na skręt określana jest jako „czuła”. Ostatni z trybów – Cart – zarezerwowany jest do dla deskorolki z podłączonym modułem Hoovercart (urządzenie przekształca się wtedy w gokarta).

Deskorolka, czyli… gokart

Wspomniany Hoovercraft to nakładka, pozwalająca szybko zmienić deskorolkę (zarówno F-Cruisera, jak i inne modele) w gokarta – do deskorolki doczepiamy siedzisko i na stworzonym w ten sposób pojeździe możemy bezpiecznie i szybko poruszać się po równych nawierzchniach za pomocą uchwytów znajdujących się po bokach siedzenia. Wygodne, kubełkowe siedzisko zapewnia bezpieczeństwo na zakrętach, a dzięki nisko położnemu środkowi ciężkości deskorolka stabilnie trzymała się podłoża. Do zestawu dołączone są na stałe nieślizgające się uchwyty z gumy, które pomogą zachować pełną kontrolę podczas jazdy. W tym trybie maksymalna prędkości to 30 km/h.

Co ważne, gokart zwalnia automatycznie po puszczeniu uchwytów sterujących. Dodatkowo Hoovercart posiada regulowany wysięgnik z podporą na nogi, której długość można dowolnie regulować. Nakładka z możliwością regulacji pozwoli na łatwe dopasowanie do odpowiedniego modelu deskorolek o kołach 6,5”, 8” oraz 10”.

Przydatne funkcje i niemiecka jakość

HAMA F-Cruiser ma też kilka ciekawych dodatkowych funkcji, które powinny zainteresować każdego fana jazdy na elektrycznych deskorolkach – chodzi tu np. o port USB do ładowania smartfona, zamek Kensington, który zabezpiecza przed kradzieżą oraz oświetlenie LED wraz ze światłami hamowania oraz kierunkowskazem zapewniającymi doskonałą widoczność.

Deskorolka wyposażona jest w dwa silniki (2×400 W) z systemem odzyskiwania energii oraz wydajny akumulator z wyprodukowanymi w Niemczech ogniwami firmy Panasonic (90 Wh – 36 V – 2,5 Ah). Przydatnymi dodatkami jest też sygnalizacja (dźwiękowa i wizualna) stanu baterii z automatyczną redukcją prędkości, a także zabezpieczenie elektroniczne  przed zwarciem, wilgocią, wibracjami i przegrzaniem.

Cenę deskorolki F-Cruiser  ustalono na 2699 zł, zaś nakładki Hoovercraft – na 449 zł.

Więcej informacji o nowych produktach HAMA znaleźć można na stronie www.hama.pl

Translate »