Hanwag – nowe bio obuwie

Hanwag – nowe bio obuwie

Firma Hanwag bez wątpienia zbliża się̨ do celu, jakim jest odpowiedzialna społecznie produkcja. Krokiem milowym na tej drodze było wytworzenie w pełni biodegradowalnej podeszwy. Teraz czas na kolejne osiągniecie. Wiosną 2016 roku Hanwag poszerza swoją kolekcję BIO obuwia o modele, przy produkcji których nie użyto chromu. Produkty te są̨ w pełni antyalergiczne oraz zawierają o 45 proc. mniej chemikaliów.

HANWAG_WaxensteinBio_mocca_16

Użyta do produkcji BIO obuwia skóra pochodzi jedynie z certyfikowanych gospodarstw ekologicznych. Dzięki zastosowaniu procesu opalania bez użycia chromu, cały proces jest bardziej energooszczędny. Ponadto do zmiękczania nie stosuje się̨ enzymów, soli lub kwasów. Efektem jest wytrzymały, antyalergiczny, wolny od fenoli, metali, aldehydu i formaldehydu materiał. BIO skóra jest wodoodporna – jej cechy hydrofobowe spełniają̨ rygorystyczne normy GORE.

Produkty wykonane z wolnej od chromu skóry są uzupełnieniem istniejącej już kolekcji BIO butów Hanwag: wolnych od chromu, antyalergicznych oraz z biodegradowalnymi podeszwami, które mogą być poddane recyklingowi.

Latem 2016 roku do sklepów trafią dwa zupełnie nowe oraz dwa przeprojektowane BIO modele butów marki Hanwag, które sprawdzą się̨ podczas wypraw w różnego typu terenie.

HANWAG_RofanerBio_mocca_16bio, b

Lekki, dochodzący do kostki, wygodny model Rotwand idealnie sprawdzi się̨ podczas dłuższych spacerów oraz pokonywania prostych szlaków w górach. Zmienne ułożenie haczyków na sznurowadła oraz elementy wzmacniające tylną cześć obuwia zapewniają stopie stabilność.

Z kolei model Rofaner Bio zapewni komfort nie tylko podczas podróży, ale również na co dzień. Ten ponadczasowy, klasyczny but jest niezwykle wygodny nawet podczas dłuższych wypraw górskich.

Znane już modele Waxenstein Bio i Loferer Bio, przy produkcji których również nie użyto chromu nadają się do codziennego użytku oraz łagodnego trekkingu.

HANWAG_LofererBio_mocca_16 HANWAG_RotwandBio_mocca_16

Więcej informacji dostępnych latem 2016 na: www.hanwag.de

Translate »