Hit transferowy. Bartłomiej Wawak dołączył do Kross Racing Team!

Hit transferowy. Bartłomiej Wawak dołączył do Kross Racing Team!

Kross Racing Team stawia przed sobą ambitne cele w sezonie olimpijskim. W ich realizacji ma pomóc Bartłomiej Wawak, który będzie występować w polskim zespole przez najbliższe trzy lata. Aktualny mistrz Polski w kolarstwie górskim wraca do drużyny po sezonie przerwy.

Bartłomiej Wawak reprezentował barwy ekipy prowadzonej przez Kornela Osickiego w latach 2015-2018. Ubiegły sezon spędził w Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team, między innymi po raz ósmy w karierze triumfując w mistrzostwach Polski w cross-country.

Kross Racing Team jest jedną z czołowych ekip na świecie, dlatego dołączenie do grona najlepszych kolarzy górskich daje mi prawdziwą motywację do jeszcze lepszych występów szczególnie z perspektywy sezonu olimpijskiego. Moim celem jest uzyskanie kwalifikacji  na igrzyska w Tokio i temu podporządkowuję swoje przygotowania. Po roku przerwy, wracam do miejsca, które gwarantuje mi najwyższy poziom zaawansowania technologicznego rowerów, a także niezbędne wsparcie w każdym obszarze, którego może oczekiwać profesjonalny sportowiec – powiedział Bartłomiej Wawak.

Bartek jest bez wątpienia najlepszym kolarzem górskim w Polsce, ale jego i moje  aspiracje sięgają o wiele wyżej. W naszym zespole będzie mieć okazję zrobić kolejny krok naprzód w swojej sportowej karierze, korzystać z profesjonalnego zaplecza technicznego oraz wykwalifikowanej kadry szkoleniowej. Przyszły sezon będzie dla nas wyjątkowy przede wszystkim ze względu na igrzyska w Tokio, a inwestycja w takich zawodników jak Bartek jedynie podkreśla, że nasz team docenia sukcesy na arenie krajowej i dba o rozwój kolarzy, którzy mają szansę reprezentować Polskę podczas imprezy czterolecia – dodał Kornel Osicki, menedżer Kross Racing Team i trener kadry narodowej w kolarstwie górskim.

Bartłomiej Wawak urodził w 25 sierpnia 1993 r. w Bielsku-Białej i jest wychowankiem ULKS Victoria Kozy. Na swoim koncie ma między innymi osiem złotych medali mistrzostw Polski elity oraz mistrzostwo Europy w maratonie w Singen w kategorii U23. Ponadto, uczestniczył w I Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Singapurze. W przeszłości reprezentował również barwy JBG2 Professional MTB Team. Zawodnik związał się z Kross Racing Team trzyletnim  kontraktem.

Translate »