Hoka One One wprowadza obuwie z membraną GORE-TEX®. Speedgoat 4 GTX dostępny już w polskich sklepach.

Hoka One One wprowadza obuwie z membraną GORE-TEX®. Speedgoat 4 GTX dostępny już w polskich sklepach.

Gorąca, długo wyczekiwana premiera od marki Hoka One One – wraz z początkiem bieżącego roku w czołowych polskich sklepach dla biegaczy pojawił się Speedgoat 4 GTX. Stanowi on zapowiedź kolekcji wiosna & lato’ 2020, mającej za kilka tygodni pojawić się w polskich sklepach biegowych i outdoorowych. Oprócz wersji standardowej, dedykowanej biegom górskim, producent wprowadził do oferty wersję z wyższą cholewką, skierowaną do miłośników hikingu – Speedgoat Mid 2 GTX.

Wprowadzony model łączy najwyższe standardy obuwia dla biegaczy trailowych – w sklepach wciąż dostępnego jako Speedgoat 3 – oraz zalety słynnej technologii GORE-TEX®, bez której ciężko wyobrazić sobie funkcjonowanie branży outdoorowej. Stworzona z jej wykorzystaniem unikatowa membrana, chroniąca odzież i obuwie od wody, wilgoci i wiatru – również w skrajnych warunkach pogodowych – stanowi dziś synonim najwyższej jakości produktów sportowo – turystycznych.

Co ciekawe, oprócz modelu sticte trailowego, Hoka One One wprowadziła do kolekcji również jego wersję z wyższą  cholewką, czyli Speedgoat Mid 2 GTX. Dedykowana jest ona miłośnikom speed hikingu, czyli szybkiego wędrowania po górach. W przypadku wersji męskiej dostępne są one w dwóch wersjach kolorystycznych – podobnie jak but z klasyczną, niską cholewką. W wersji damskiej producent udostępnił na tę chwilę po jednym, różniącym się od siebie kolorze dla butów niskich i wysokich.

O Speedgoata z GORE-TEX® można już pytać w sieciach Sklep Biegacza (konkretnie w oddziałach w Katowicach, Krakowie, Warszawie – Powiśle oraz we Wrocławiu) oraz Alpin Sport –  Strefa Biegacza & Asics. Sukcesywnie będzie się on pojawiał w kolejnych sklepach biegowych i outdoorowych, m.in. w Natural Born Runners (Poznań), Dot Sport (Kraków i Katowice) i Polar Sport (Kraków).

Co warto wiedzieć o Speedgoacie w wersji GTX?

HOKA ONE ONE Speedgoat 4 GTX / Speedgoat Mid 2 GTX

Popularna „Kozica” od marki Hoka One One już dostępna w wersji z membraną GORE-TEX®! W wersji standardowej – czyli jako Speedgoat 4 GTX – dedykowana jest ona biegom górskim, natomiast w wersji z wyższą cholewką – Speedgoat Mid 2 GTX – docenią ją miłośnicy speed hikingu, czyli szybkiego wędrowania po górach. Spoiwem łączącym oba modele jest wspomniana membrana, gwarantująca wysoki stopień oddychalności i ochrony przed wilgocią, niezależnie od intensywności ruchu. Za amortyzację odpowiada gruba warstwa pianki w śródpodeszwie. Przyczepność – również na mokrej skale – gwarantuje podeszwa Vibram® Megagrip, wyposażona w bieżnik z 5 mm, wielokierunkowymi kołkami. Ostatni kluczowy element w obu modelach stanowi wodoodporna cholewka, wykonana z zastosowaniem wzmocnionej, ale przewiewnej siateczki.

Sugerowana cena detaliczna: 699,99 PLN (Speedgoat 4 GTX), 729,99 PLN (Speedgoat Mid 2 GTX).

Translate »