Hotel czy hostel? Co wybrać?

Hotel czy hostel? Co wybrać?

Wybierając się na zagraniczną wycieczkę często z wyprzedzeniem planujemy, jak będzie ona wyglądała. Świdrujemy kilka przewodników, sprawdzamy specjały lokalnej kuchni i wirtualnie oglądamy co warto zobaczyć i czego nie wolno przegapić. Do tego wszystkiego dochodzi poszukiwanie lokum, bo człowiek wyspany, to człowiek zadowolony. I tutaj dochodzimy do ściany. Bo hotele, jak i hostele prezentują niebywałe oferty, przyciągają promocjami i kuszą okazjami. Tylko czy aby o taki rodzaj wypoczynku nam chodzi? Przekonajmy się.

Hotel a hostel

Choć nazwy mają podobne, to jednak sporo je różni. W hostelu płacisz za łóżko do spania, a hotel oferuje ci cały pokój. Stąd też wydawać by się mogło, że w hotelowym pokoju będziesz czuł się o wiele bardziej komfortowo. Jednak dla ludzi otwartych, towarzyskich i zgadywaczy nocleg w pokoju wypełnionym 16-stoma łóżkami wraz z ich właścicielami – będzie niebywałą okazją do przeżycia przygody życia.

Zasadniczą różnicą jest również cena. Hostele kuszą niższymi opłatami, choć wcale to nie oznacza, że w ich wnętrzach znajdziesz karaluchy i łóżka z materacami, które pamiętają czasy Stalina. Choć pani z recepcji nie uraczy cię porannym serwisem śniadaniowym, a w łazience nie znajdziesz mydła sygnowanego logiem hotelu, to poranna kawa z ekspresu zawsze się znajdzie, a w pokoju do odpoczynku znajdziesz towarzyszy do wpicia wieczornego piwa. Jak wybrać, które miejsce jest dla ciebie najlepsze? Zwróć uwagę na kilka aspektów.

hostel_05
Jaki jest cel twojej wizyty?

Jedziesz na intensywny weekend do Pragi czy Lizbony? Chcesz w 2 dni zwiedzić wszystkie zakątki miasta, przedreptać miasto wzdłuż i wszerz? Wybierz hotel. Dlaczego? Do zwiedzania trzeba być wypoczętym, by po 10 godzinach drogi, móc kolejny dzień poświęcić na Hradczany czy lizbońską Alfamę. W hostelu możesz natrafić na grupę świetnych ludzi, którzy będą na tyle otwarci, że wciągną cię w wir długich nocnych rozmów, zakrapianych nie tylko rumem. Kłopoty ze wstaniem – murowane.

hostel_12
Z kim jedziesz?

Jeśli na wycieczkę wybierasz się sam to idealnym wyjściem będzie hostel. Uwielbiasz kulturę Woodstocku, nosisz na głowie wianki i tak mocno jak matkę kochasz pomieszkiwanie w komunie? Hostel jest twój! Znajdziesz tam otwartych ludzi z całego świata, z którymi będzie można porozmawiać, ale i wspólnie zwiedzać miasto, celebrując zakończenie dnia w tradycyjnej knajpce. Jeśli natomiast zabierasz dziewczynę na romantyczny wypad do Paryża, hostel może okazać się zbyt głośny, jeśli w ogóle mało romantyczny. Ciężko się przytulać na piętrowym łóżku, wiedząc, że pod wami chrapie Hiszpan.

hostel_11
Ile masz pieniędzy?

To argument dość rygorystyczny, który stawia jasno sprawę. Jeśli wyjazd jest spontaniczny, a ty nie masz za dużo pieniędzy, warto wybrać hostel. Będziesz miał gdzie zostawić swoje rzeczy, a w nocy wyśpisz się na swoim łóżku. Jeśli lubisz obsługę all exclusive – zarezerwuj hotel, który zagwarantuje ci spokój i komfortowy pobyt.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez www.hostelamnesja.pl specjalizujący się w zapewnianiu taniego noclegu we Wrocławiu

Translate »