II Festiwal Biegów Alpejskich – ostatnie dni zapisów!

II Festiwal Biegów Alpejskich – ostatnie dni zapisów!

W dniach 6-7 sierpnia 2016 r. w Zawoi odbędzie się II edycja Festiwalu Biegów Alpejskich. Zapisy internetowe na wszystkie biegi odbywające się w ramach wydarzenia trwają do 2 sierpnia 2016 r. Jeżeli ustalone limity uczestników nie zostaną osiągnięte to po tym terminie możliwość zapisów będzie także w dniu zawodów.

Na uczestników II Festiwalu Biegów Alpejskich czeka Etapowy Maraton Biegów Alpejskich, czyli łącznie 7 biegów z finałem „na dochodzenie” i metą na Mosornym Groniu. Organizatorzy zapraszają także do rywalizacji w poszczególnych biegach. Odrębna klasyfikacja oraz możliwość zapisu jest prowadzona w 3 biegach: Biegu głównymChaszczoku, Biegu na Małą Babią oraz Biegu na Babią Górę przez Perć Akademików.

Nocny Bieg na Cyl- Fot. Krzysztof Nagacz

Uczestnicy Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich będą mieli do pokonania 7 różnych tras, 34 km (dystans bez zbiegów, by dotrzeć na start kolejnego etapu), ponad 5000 m przewyższenia, a wszystko to w ciągu 30 godzin!

Cały cykl Etapowego Maratonu Biegów Alpejskich rozpocznie V Chaszczok – Bieg na Babią Górę. Bieg ten zaliczany jest do Pucharu Polski Skyrunning 2016. Kolejne biegi pierwszego dnia zmagań to: sprinterski wyścig na Mokry Kozub, potem znacznie dłuższy Bieg na Małą Babią i na koniec – Nocny Bieg na Cyl.  Drugi dzień rywalizacji rozpocznie Bieg na Babią Górę przez Perć Akademików – zdecydowanie najtrudniejszy technicznie bieg. Jest to drugi bieg festiwalowy zaliczany do Pucharu Polski Skyrunning 2016. W kolejnym etapie zawodnicy będą zdobywać szczyt Babiej Góry od strony słowackiej – w Biegu na Babią Górę – Granica. Po tych 6 biegach będzie znana kolejność oraz odległości czasowe uczestników i w ostatnim, finałowym etapie zawodnicy wystartują “na dochodzenie” w Biegu na Mosorny Groń.

Bieg do Markowych Szczawin (2) - Fot. Krzysztof Nagacz

V Chaszczok – Bieg na Babią Górę oraz Bieg na Babią Górę – Perć Akademików zaliczane są do Pucharu Polski Skyrunning 2016. Podczas Festiwalu Biegów Alpejskich odbędzie się Finał Pucharu Polski Skyrunning 2016.

Bieg na Małą Babia - Fot. Krzysztof Nagacz

Start w II edycji Festiwalu Biegów Alpejskich potwierdzili czołowi polscy biegacze górscy: Daniel Wosik, Robert Faron, Bartosz Gorczyca, Jan Wąsowicz oraz Piotr Biernawski.

W biegu głównym, V Chaszczoku-Biegu na Babią Górę wystartuje Barbara Prymakowska, która w zawodach biegowych w swoich kategoriach wiekowych nie ma sobie równych. Barbara Prymakowska jest najstarszą Polką, która zdobyła Mont Blanc.

Film promujący II Festiwal Biegów Alpejskich w realizacji Krzysztofa Zaniewskiego można obejrzeć pod linkiem:

 

POSZCZEGÓLNE BIEGI:

6 sierpnia 2016 r.

ETAP 1: Chaszczok – Bieg na Babią Górę, (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu)

Dystans 10 km, przewyższenie 1250 m (+1185 m/-65 m)

ETAP 2: Bieg na Mokry Kozub

Dystans 1 km, przewyższenie 160 m (+150 m /-10 m)

ETAP 3: Bieg na Małą Babią (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu)

Dystans 6,7 km, przewyższenie 1020 m (+905 m/-115 m)

ETAP 4: Nocny Bieg na Cyl

Dystans 3,6 km, przewyższenie 610 m (+595 m/-15 m)

7 sierpnia 2016 r.

ETAP 5: Bieg na Babią Górę – Perć Akademików (odrębna klasyfikacja i możliwość zapisu)

Dystans 7,55 km, przewyższenie 1090 m (+1040 m/-50 m)

ETAP 6: Bieg na Babią Górę – Granica

Dystans 3,9 km, przewyższenie 860 m (+840 m/-20 m)

ETAP 7: Bieg na Mosorny Groń – Finał na dochodzenie

Dystans 1,4 km, przewyższenie +320 m

Zapraszamy do Zawoi i na Babią Górę!

Więcej informacji na: www.biegnababia.pl

fot. Krzysztof Nagacz

Translate »