III Maraton Kampinoski – bieg w sercu puszczy

III Maraton Kampinoski – bieg w sercu puszczy

Jest taka puszcza na skraju dżungli…, która znajduje się zaledwie pół godziny od centrum Warszawy. Puszcza Kampinoska. 18 października w jej sercu odbędzie się maraton. W III edycji biegu zawodnicy wystartują na dwóch dystansach: 21km i 42km. Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Ekobiegi, a głównym sponsorem marka Merrell.

merrell-logo

Podczas Maratonu Kampinoskiego zawodnicy będą mieli okazję wyrwać się z miejskiej dżungli i pobiec środkiem puszczy. Trasa poprowadzi biegaczy po leśnych ścieżkach, piachach i szutrach. Biegacze będą mogli nie tylko cieszyć się jesienną aurą, ale także przy odrobinie szczęścia spotkać łosia. Celem imprezy jest propagowanie biegania jako najprostszej formy ruchu oraz promocja Kampinoskiego Parku Narodowego, jego walorów turystycznych i sportowych. Maraton wystartuje o godz. 9, półmaraton o 11. Start i meta są umiejscowione w Dziekanowie Leśnym. Na zwycięzców będą czekać nagrody ufundowane m.in. przez markę Merrell. Zakończenie zawodów przewidziane jest na godzinę 15.30.

Maraton_Kampinoski_foto1

Zapisy na Maraton Kampinoski trwają do 20 września. Limit miejsc wynosi 500 osób. Chcąc wystartować należy zapoznać się z regulaminem biegu jak i Kampinoskiego Parku Narodowego oraz zarejestrować na stronie: www.maratonkampinoski.pl/images/Regulamin_biegu_MK2014.pdf. Każdy zapisany uczestnik otrzyma pakiet, w którego skład wchodzi m.in.: numer startowy, 4 agrafki, kupon żywieniowy (do wykorzystania po biegu), schemat trasy.
Pakiet startowy będzie można zdobyć również w konkursie na profilu marki Merrell na Facebooku: www.facebook.com/MerrellPoland na początku października. Zachęcamy do śledzenia Fan Page’u.
Więcej informacji o biegu można znaleźć na dedykowanej stronie: www.maratonkampinoski.pl .

Out. Perform. Marka Merrell, dzięki nowemu globalnemu hasłu inspiruje do codziennego podejmowania wyzwań, pokonywania własnych słabości oraz poprawiania swoich wyników.

Merrell od ponad 30 lat zapewnia wysokiej jakości obuwie wszystkim entuzjastom aktywnego wypoczynku. W jego ofercie są buty typowo wyczynowe, jak i modele znakomicie wpisujące się w krajobraz miejski.

Źródło: Informacja prasowa

Translate »