IV Maraton Kampinoski – co w puszczy piszczy

IV Maraton Kampinoski – co w puszczy piszczy

Jest taka puszcza na skraju dżungli…inna niż wszystkie. Jest taki bieg pośrodku puszczy…inny niż wszystkie. Puszcza Kampinoska, to właśnie tam 17 października odbędzie się czwarta edycja biegu trailowego. Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Ekobiegi, a głównym sponsorem marka Merrell.

Merrell - Maraton Kampinoski_2

Maraton Kampinoski to impreza szczególna. Miękkie, naturalne podłoże, wspaniała atmosfera i bliski kontakt z naturą sprawiają, że biegacze chętnie biorą udział w tym wydarzeniu. Trasa jest wymagająca, a warunki uzależnione od pogody. Mimo, iż nie jest to rajd na orientację to zawodnicy muszą zwracać uwagę na oznakowania szlaków, zwłaszcza na rozdrożach. Celem imprezy jest propagowanie biegania oraz promocja Kampinoskiego Parku Narodowego, jego walorów turystycznych i sportowych.

Zapisy na Maraton Kampinoski już się rozpoczęły. W biegu obowiązuje limit 500 osób (100 na dystansie 42 km i 400 na dystansie 21 km). Zatem warto pospieszyć się z rejestracją. Chcąc wystartować należy zapoznać się z regulaminem biegu jak i Kampinoskiego Parku Narodowego oraz zarejestrować na stronie: http://www.maratonkampinoski.pl/zapisy.html. Każdy uczestnik otrzyma pakiet, w którego skład wchodzi m.in.: numer startowy, 4 agrafki, kupon żywieniowy (do wykorzystania po biegu), schemat trasy.

Merrell - Maraton Kampinoski

Maraton wystartuje o godz. 9, półmaraton o 11. Start i meta są umiejscowione w Dziekanowie Leśnym. Na zwycięzców będą czekać nagrody ufundowane m.in. przez markę Merrell. Zakończenie zawodów przewidziane jest na godzinę 15.30.

Więcej informacji o biegu można znaleźć na dedykowanej stronie: www.maratonkampinoski.pl .

Zachęcamy do śledzenia profilu  Merrell na Facebooku: https://www.facebook.com/MerrellPoland

Translate »