IWA Outdoor Classics. Trzy nowości od Mactronic

IWA Outdoor Classics. Trzy nowości od Mactronic

Taktyczna latarka Defender z funkcją podczerwieni i dwie najaśnice do zadań specjalnych i codziennych. Oto trzy nowości zaprezentowane przez Mactronic w Norymberdze, gdzie właśnie zakończyły się najważniejsze targi sprzętu outdoorowego.

Coroczne targi IWA Outdoor Classics są doskonałą okazją dla wystawców z całego świata do prezentacji nowych produktów i elementów wyposażenia przeznaczonych do wszelkich aktywności outdoorowych. Także i w tym roku producenci sprzętu nie zawiedli. Wśród nich był wrocławski Mactronic, który zaprezentował trzy nowości.

Defender do pracy w nocy

Pierwszą nowością jest taktyczna latarka LED Defender IR. – Latarki Defender swoją uniwersalnością i wytrzymałością zdobyły wielu zwolenników wśród żołnierzy na całym świecie. W nowym modelu wbudowano przełącznik umożliwiający zmianę trybu światła z białego na podczerwień. Wystarczy przekręcić głowicę  – informuje Ewa Mordarska, dyrektor marketingu Mactronic. Urządzenie znakomicie funkcjonuje jako latarka ręczna, którą z powodzeniem można także przymocować do broni palnej lub kuszy. Uniwersalność latarki pozwala wykorzystywać ją zarówno na polowaniu, jak i do patrolowania terenu lub do celów taktycznych. Światło IR dedykowane jest do zadań specjalnych, widoczne jedynie w noktowizji. Wytrzymałość i odporność na upadki zapewnia wysoki stop aluminium wykorzystany w procesie produkcji.

Potężne światło UV

Mactronic zaprezentował także dwie nowe najaśnice: Monster Light UV i Monster Light Mini. Pierwsza lampa przeznaczona jest do zadań specjalnych. Wyposażona w nowy system pozwoli wykryć fluorescencję na rozległym terenie. – Lampy UV wykorzystuje się np. w laboratoriach, czynnościach śledczych oraz w pracach organizacji ochrony porządku publicznego – dodaje Ewa Mordarska. Nowy model może być wyposażony w dodatkową tylną uprząż, co pozwoli zwiększyć światła. Z kolei najaśnica Monster Light Mini waży zaledwie 15 kg i jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla służb ratowniczych jak i outdooru. Wszędzie tam, gdzie brakuje nam dostępu do sieci najaśnice stanowią najlepszą alternatywę dla wielkogabarytowych agregatów. Jej dwumetrowa wysokość po rozłożeniu umożliwia oświetlenie trudno dostępnych terenów i obszarów z przeszkodami. Rozwiązanie sprawdzi się także dla ekip remontowych i wykonujących naprawy. – IWA Outdoor Classics to jedne z najważniejszych targów dla naszej branży w Europie i jedne z największych na świecie. Cieszymy się, że mogliśmy pokazać na nich swoje produkty oświetleniowe. To zawsze znakomita okazja do budowania marki wśród największych producentów profesjonalnego sprzętu oraz relacji z naszymi Klientami – argumentuje Ewa Mordarska.

IWA Outdoor Classics odbyły się w Norymberdze (Niemcy) w dniach 8-11 marca w siedmiu halach wystawienniczych. Była to już 46. edycja tego prestiżowego wydarzenia. Od kilku lat do Norymbergi przyjeżdża ponad 1,6 tys. wystawców. Targi są przestrzenią do prezentacji nowości, innowacyjnych trendów, wymiany doświadczeń i informacji, prelekcji i rozmów z parterami biznesowymi oraz ekspertami branżowymi z całego świata. Przyjeżdżają tu przedstawiciele ok. 120 krajów. Kolejna edycja odbędzie się od 6 do 9 marca 2020 roku, niezmiennie w Centrum Wystawienniczym w Norymberdze.

Translate »