Jedź bezpiecznie z nowymi radarami Varia™ RVR315 i RTL515 od Garmin®

Jedź bezpiecznie z nowymi radarami Varia™ RVR315 i RTL515 od Garmin®

Garmin zaprezentował dzisiaj radary wsteczne Varia RVR315 oraz Varia RTL515 ze światłem tylnym, które ostrzegają kolarzy o zbliżających się pojazdach. Oba urządzenia są kompatybilne z nową aplikacją Varia, dzięki czemu można ich używać także gdy korzystamy z telefonu jako nawigacji podczas jazdy rowerem.

„Poprzednia generacja naszych rowerowych radarów wstecznych szybko stała się podstawowym sprzętem dla rowerzystów, który zapewnia im spokój ducha podczas jazdy w dzień i w nocy. Wraz z nowymi RVR315, RTL515 i aplikacją Varia wprowadzamy najnowocześniejsze funkcje bezpieczeństwa dla jeszcze większej rzeszy kolarzy, pomagając im poczuć się pewniej na drodze.” – powiedział Dan Bartel, wiceprezes Garmin ds. sprzedaży.

Wraz z kompatybilnym urządzeniem firmy Garmin, nową aplikacją Varia lub dedykowanym wyświetlaczem, rowerzyści otrzymają zarówno wizualne, jak i dźwiękowe ostrzeżenia o zbliżaniu się pojazdów od tyłu, które są wykrywane przez urządzenia z odległości nawet 140 metrów. Dla rowerzystów używających Varia RTL515 podczas jazdy dziennej, tylne światło jest widoczne z odległości do 1,6 km, a kierowcy mogą zobaczyć rowerzystę jeszcze zanim pojazd zostanie wykryty przez radar. Co więcej, nowy Varia RTL515 ma także tryb peletonu, z błyskiem o niskiej intensywności, dzięki czemu światło nie przeszkadza pozostałym kolarzom jadącym w grupie.

Połączenie Varia RVR315 lub RTL515 z nową aplikacją Varia działa jak wsteczne lusterko w samochodzie, które ostrzega rowerzystów przed zbliżającymi się pojazdami. Podczas jazdy kolarze będą otrzymują kolorowe powiadomienia na telefonie – zielony oznacza, że wszystko jest w porządku, żółty – że radar wykrył nadjeżdżający pojazd, a czerwony – że z tyłu nadjeżdża pojazd z dużą prędkością. Oprócz grafiki, o zbliżających się pojazdach mogą ostrzegać też alarmy dźwiękowe i wibracyjne.

W przypadku korzystania z kompatybilnego smartfonu, urządzenia Varia RVR315 i RTL515 można połączyć z popularnymi aplikacjami innych producentów, takimi jak Ride with GPS, pozwalając rowerzystom na dołożenie widoku z radaru do map w aplikacji. Varia RVR315 ma baterię, która działa do 7 godzin i sugerowaną ceną detaliczną w wysokości 149,99 €. Varia RTL515 oferuje do 16 godzin pracy na baterii w trybie dziennej lampy błyskowej oraz do 6 godzin w trybie nocnym lub stałym, a jej sugerowana cena detaliczna wynosi 199,99 €.

Od dziesięcioleci Garmin jest pionierem w wykorzystywaniu systemu GPS w nawigacji, oprogramowaniu i urządzeniach bezprzewodowych dedykowanych osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Marka dostarcza rozwiązania dla pięciu głównych gałęzi jakimi są motoryzacja, lotnictwo, żegluga, outdoor i rekreacja. Więcej informacji dostępnych jest w wirtualnym centrum prasowym Garmin pod adresem garmin.com/newsroom, Dodatkowe informacje można także uzyskać kontaktując się działem Media Relations albo odwiedzając nasz profil na Facebooku.

Translate »